Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu Spiral Örgü Motif Yapılışı

Merhaba arkadaşlar. Yine sizlere çok güzel bir motifli bebek battaniyesi örneğinden bahsetmek istiyorum. Spiral motif yapımı. Bu motifte kırlent modeli de çok güzel olur. Tıpkı lolipop gibi. Çok şeker. Farklı renkte 4 iplikle öreceğiz. Geçtiğimiz günlerde sizlere çok beğenilen bir modelde bebek battaniyesi örneği anlatmıştık. Sizler tarafından çok güzel ilgi gördü. Bu motifte tıpkı Videolu bavyera Meydanı Bebek Battaniyesi Modeli yapılışı gibi çok beğenilecek. Resimli anlatımda zorlananlar için video da mevcut.

Spiral Motifli Bebek Battaniyesi Nasıl Yapılır ?

Malzemeler

  • 4 renkli pamuklu iplik
  • Seçtiğimiz ipe uygun tığ

Videolu Spiral Motif Yapılışı

Tığ üzerine 4 adet ipimizi ekleyelim. 5 zincir çekip halka oluşturalım. Daha sonra halka içine aynı iplikle 1 sık iğne , 1 tekli trabzan, 2 tane ikili trabzan yapalım. İpi koparmadan bekletelim. Diğer renge geçelim. Aynı halka içine aynı şekilde örelim. İplikleri koparmıyoruz.

Videolu Spiral Motif Yapılışı 2

Şimdi ilk ördüğümüz renkle devam edelim. Yanındaki renk üzerine devam ederek her ilmeğe iki kez batarak 6 trabzan yapalım. Birbirleri üzerine örerek devam edelim.

Videolu Spiral Motif Yapılışı 3

Bu turda ise 3 kez 1 ör bir arttır olarak örelim. Yine birbirleri üzerine örüyoruz. Daha sonra 2 ör bir arttır olarak örüyoruz 3 kez.

Videolu Spiral Motif Yapılışı 1

Daha sonra sırası ile bir ikili trabzan, 1 tekli trabzan, 1 sık iğne ve 1 ilmek kaydırma yapıyoruz. İlmek kaydırma sık iğne örer gibi batıp ilmek alıp direk geçiyoruz. Ve tüm renkleri bu şekilde örüp bitiriyoruz. Şahane oldu.

Videolu Spiral Motif Yapılışı 4

Videolu tarif ile daha kolay bir şekilde yapacaksınız. Kolay bir motif. Göründüğü gibi karışık falan değil. Yaptığınız örgüleri bizlerle paylaşmanız için fotoğraf bekliyoruz. Takıldığınız bir nokta olursa sormaktan çekinmeyin. Bol hobili, bol örgülü günler dileriz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler