Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü Battaniye Çiçek Desenli

Battaniye modellerinden harika bir örnek daha. Çok güzel bir model. Bebek battaniyesi olarak örgü diz battaniyesi olarak kullanabilirsiniz. Örgü yatak örtüsü modelleri olarak kullanabilirsiniz. Kenarı çiçekli çok güzel ve yepyeni bir örnek. Yine her zaman olduğu gibi Türkiye’de ilk defa bizde. Tığ işi bebek battaniyesi olarak harika bir örnek. Aynı şekilde biraz değişiklik yaparak yelek modellerinde de kullanabilirsiniz. Kız çocukları için çok güzel bebek yelekleri olacaktır. Yapılışını sizlere adım adım hazırladık. İstediğiniz bebek örgü modellerinde kullanabilirsiniz. Battaniye, yatak örtüsü, yelek olarak örüp kullanabilirsiniz. El örgü battaniye modelini dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Bebek Örgü Battaniye Yapılışı

Battaniye modellerinde yeni örnek arayanlar için süper bir model hazırladık. El örgü battaniye kenarı çiçeklerle süslenmiş bir model. Orta kısmını dümdüz örüp kenarını çiçeklerle süslüyoruz. O yüzden orta kısmı için beğendiğiniz tığ işi örnekleri kullanabilirsiniz. Çiçekleri renk renk örüp evde kalan ipleri değerlendirmek isteyebilirsiniz. Orta kısmı beyaz renkle örüp.

Battaniye için aşağıdaki şemayı kullanıyoruz. İstediğiniz uzunlukta zincir çekerek başlayabilirsiniz.

El Örgü Battaniye 4

Bu model yerine kafesler, V trabzanlar veya 1 zincir, 1 sık iğne örneğini de kullanabilirsiniz. Kenarını çiçeklerle süslediğimizde çok güzel duracaktır. Örgü gül modelleri ile de süsleyebilirsiniz. Çiçekler için aşağıdaki şemaları kullanabilirsiniz.

El Örgü Battaniye 13

El Örgü Battaniye 5

El Örgü Battaniye 6

El Örgü Battaniye 7

El Örgü Battaniye 8

El Örgü Battaniye 9

Motiflerin yapılışını ve battaniyenin düzenini aşağıda daha net görebilirsiniz.

Çok güzel bir model. Çiçekleri sonradan battaniyenin üzerine dikiyoruz. Kırmızı, mor ve pembe renklerinden harika bir battaniye. Sizde istediğiniz renk düzeninde örebilirsiniz.

El Örgü Battaniye 11

El Örgü Battaniye

El Örgü Battaniye 2

El Örgü Battaniye 3

El Örgü Battaniye 1

El Örgü Battaniye 14

El Örgü Battaniye 15

El Örgü Battaniye 16

Kaynak : https://www.bianzhirensheng.com/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler