Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ Bebek Battaniyesi Yapılışı

Yaprak desenli tığla ördüğümüz çok zarif bir örnek anlatımı hazırladık. Tığ bebek battaniyesi yapılışı. Sadece bebek battaniyesinde değil farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. Örneklerini birazdan göreceğiz. Çok hoş çok şık bir model. Yaprak desenleri örgülere çok yakışıyor. Bebek battaniyesi olarak örüyoruz. Yapraklar şerit halinde yukarı doğru uzanıyor. Battaniyeyi dilediğiniz ölçülerde örebilirsiniz. İdeal boyut 90 x 90 cm. Tığla ördüğümüz daha çok battaniyemiz oldu. Şimdi başak desenli battaniye örülüşü battaniye dışında farklı modellerde de kullanacağınız örgülerden. Örgü bluz, örgü pantolon, örgü etek olarak örebilirsiniz. Bebek örgülerinde kullanabilirsiniz. Altıgen bebek battaniyesi modeli kendim örerken resimlediğim modellerden. Daha fazla örgü modelleri ve yapılışı için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi tığ bebek battaniyesi yapılışı anlatımına geçelim.

Tığ İşi Bebek Battaniyeleri Anlatımlı

Şemalı anlatımlı ve videolu anlatımla hazırladığımız çok seveceğimiz birçok modelde kullanacağımız bir örneğin anlatımını hazırladık. Tığ işi yaprak yapımı. İp seçeneklerimizi öreceğimiz modele göre belirleyebiliriz. Bebek battaniyelerinde bebe yünleri, pamuklu ipler kullanabilirsiniz. İlk olarak yaprak desenli modelin 2 farklı şemasına göz atalım.

Tığ Bebek Battaniyesi Yapılışı 6

Tığ Bebek Battaniyesi Yapılışı

Her iki yaprak deseni de her modelde kullanılabilir. İkince olarak battaniyede modelin nasıl durduğuna bakalım.

Tığ Bebek Battaniyesi Yapılışı 2

Tığ Bebek Battaniyesi Yapılışı 3

Modeli farklı örgülerde de kullanabiliriz demiştik. Mesela el örgü hırka modellerinde, örgü yelek modellerinde, etol şal modellerinde, örgü kazak modellerinde kullanabiliriz. Şimdi örneklerini görelim.

Tığ Bebek Battaniyesi Yapılışı 5

Tığ Bebek Battaniyesi Yapılışı 7

Tığ Bebek Battaniyesi Yapılışı 1

Tığ Bebek Battaniyesi Yapılışı 4

Şemaları inceledikten sonra örülünce nasıl durduğunu gördükten sonra sıra geldi videolu anlatımına. Hadi izleyelim.

Kaynak : https://craft-mart.com/knitting-crocheting/one-of-the-prettiest-crochet-baby-blanket-patterns/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler