Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ekose Battaniye Nasıl Örülür?

Diz battaniyesi, bebek battaniyesi, yatak örtüsü olarak örülecek, kullanılacak harika bir battaniye. TV karşısında çayınızı, kahvenizi yudumlarken battaniyeniz size eşlik edecektir. Çocuğunuz uyuduğunda hemen üzerine kendi ördüğünüz battaniyeyi örtebilirsiniz. Ekose örgüleri sadece battaniye olarak değil farklı örgü modelleri ve yapılışlarında da kullanabilirsiniz. Şapka, boyunluk, paspas, panço, atkı gibi örgülerinizde kullanabilirsiniz. Ekose panço nasıl örülür önceki yazılarımızda yer alıyor. Kış için mevsimlik kullanmak için kendinize, çocuklarınıza pançolar örebilirsiniz. Ekose şapka yapımı az sonra paylaşacağımız battaniye renklerinde, battaniye ile aynı teknikle örülen bir şapka. Kırmızı, siyah, krem renklerle de çok güzel oluyor. İskoç şal modeli nasıl yapılır sizlerle paylaşmıştık. Farklı tarzda yapılan bir ekose. Daha kolay. Battaniye olarak örüp kullanmak çok kullanışlı olmayabilir. Ekose ile birçok örgü yapabileceğimizden bahsetmiştik. Bu sene ekoseler çok moda. Örgü etek olarak da örüp kullanabileceğiniz, hırka modelleri olarak da kullanabileceğiniz ekose battaniye nasıl örülürden yola çıkarak değişik örgülerde de kullanacağınız modelin yapılışına geçelim.

Ekose Battaniye Nasıl Örülür? 4

Ekose Battaniye Yapılışı

% 100 akrilik iplerle örülmüş harika bir battaniye. Gri, siyah, krem kullanılmış. Gri, sarı, krem tonları ile de ekoseler örebilirsiniz. İpler 2 kat yapılmış ve 10 mm tığ kullanılmış. Battaniyeyi trabzanlarla örüyoruz.

Ekose Battaniye Nasıl Örülür? 3

Battaniyenin kenarını püsküllerle süslüyoruz. Videoda trabzanları alttan alarak yapıyor. Yani ilmekleri alttan alıyor. Siz bildiğiniz şekilde örebilirsiniz. Ben üstten alarak yapıyorum. Örmesi kolay ve zevkli bir örnek. Örgüye yeni başlayanlarda videodan takip ederek rahatlıkla örebilirler. Eğer aklınıza takılan bir konu olursa bizlere sorabilirsiniz. Battaniyeyi ilk defa örecekseniz önce küçük bir parça olarak başlayabilir modeli iyice kavradıktan sonra istediğiniz ölçülerde örebilirsiniz.

Ekose Battaniye Nasıl Örülür? 7

Ekose Battaniye Nasıl Örülür? 8

Ekose Battaniye Nasıl Örülür? 6

Ekose Battaniye Nasıl Örülür? 5

Ekose Battaniye Nasıl Örülür? 2

Ekose Battaniye Nasıl Örülür?

Kaynak : https://www.mjsoffthehookdesigns.com/farmhouse-crochet-plaid-blanket/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler