Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ekose Şapka Yapımı

Tığ işinden sizlere çok güzel bir bere modelleri yapılışı hazırladık. İstediğiniz renklerde ekose şapka yapımını örebilirsiniz. Siyah, beyaz, gri muhteşem uyumlu renkler. Bu model ile tamamlayarak örgü boyunluk modelleri örebilirsiniz. Erkek bebek yelek modelleri, erkek bebek örgü modelleri, kız bebek, yetişkin örgü modelleri örebilirsiniz. Ekose örgü modellerinden daha önce sizlere atkı, şal modelleri yapılışından bahsetmiştik. Mesela ekose örgü atkı yapılışı çok beğeneceğiniz bir model. Ekose örgü nasıl yapılır birçok örnek var. Tığ işinden kafesler yapıp içinden ip geçirerek yaptığımız ekose örgülerimiz var. Tığ işi tekniklerle ördüğümüz iplerin rengini yer değiştirerek yaptığımız ekose örgüler var. Birazdan paylaşacağımız modelde ona benziyor. İsterseniz yapılışına geçelim. Hazırlayın istediğiniz renk ipleri ve iplerinize uygun tığları başlıyoruz anlatıma.

Ekose Bere Nasıl Örülür?

Siyah ve beyazın uyumu tartışılmaz. Her örgüde birbirine çok yakışıyor ve çok güzel duruyorlar. Birazdan paylaşacağımız ekose şapka yapımını her yaş için örebilirsiniz. Bebekler için, çocuklar için örebilirsiniz. Berenin yapılışına tığ işi lastik ile başlıyoruz. Daha sonra üzerine modelimizi kuruyoruz.

Baş çevresi bebekler için 40 – 45 cm, çocuklar 50 – 52 cm, gençler için 53 – 55 cm, kadınlar için 55 – 57 cm, erkekler için ise 59 – 61 cm civarında. Şapkalarınızı bu ölçülerde örebilirsiniz. Örmek istediğimiz uzunlukta zincir çektikten sonra 3 – 7 cm civarında tığ işi lastik örüyoruz.

Ekose Şapka Yapımı 1

Ekose Şapka Yapımı 2

Lastiği ördükten sonra şapka yüksekliği bebekler için 15 – 17 cm, çocuklar 18 – 20 cm, gençler için 20 – 21 cm, kadınlar için 21 – 22 cm, erkekler için ise 23 – 24 cm civarında. Bu yükseklikte şapkalarınızı örebilirsiniz.

Ekose Şapka Yapımı 3

Ekose Şapka Yapımı 4

Ekose Şapka Yapımı

Şapkalar bittiğinde düğmeler, ponpon ve kürklerle süsleyebilirsiniz. Şimdi adım adım ekose şapka yapımının detaylarını videodan izleyelim.

Kaynak : http://www.ahuyamacrochet.com/2019/10/gorro-crochet-efecto-tartan.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook örgü modelleri
Ara
Menüler