Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motif Birleştirme Modelleri

Motif birleştirme modelleri hazırladık. Bebek battaniyesi için, kırlent modelleri için, hırka modelleri için ve diğer örgülerimiz için ördüğümüz motifli örgüleri dikerek birleştirme tekniğini inceleyeceğiz. Sizin bildiğiniz farklı teknikler varsa bizlerle yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Motif birleştirme tekniklerini son motifte motifleri örerken de birleştirebilirsiniz. Ördüğünüz örneğe göre birleştirmelerinizi yapabilirsiniz. Battaniye birleştirme teknikleri için tığ işi ile ördüğümüz motiflerin birleştirmelerinden bahsedeceğiz. Motif birleştirme modellerine değinelim.

Kare Motif Birleştirmesi

Kare motifleri ördükten sonra arka ilmeklere batarak dikerek birleştiriyoruz. Birazdan adım adım nasıl birleştirdiğimizi inceleyeceğiz. Motif birleştirme modellerini örerken yani battaniye, hırka, kırlent gibi. Önce tüm motifleri bitirebilirsiniz. Daha sonra örgü gerdirme işlemleri yaparak motiflerinizi daha düzgün hale getirdikten sonra birleştirme işlemlerini yapabilirsiniz. Bu tekniği tüm kare motifli örgülerinizde kullanabilirsiniz.

Motifleri birleştirmeden önce tüm motifleri örüp hazırlayalım. Daha sonra aynı renk ipi iğneye geçirelim. Motiflerin düz yüzleri birbirine bakacak şekilde birbirine çevirelim. Ve aşağıdaki fotoğraflarda olduğu gibi birleştirme işlemine başlayalım.

Farklı renk iple diktiğimizde de bu yöntemle belli olmuyor. Aynı renk iple diktiğimizde daha güzel olacaktır. Bu teknik güzel bir teknik. Bebek battaniyelerinde kullanabilirsiniz. Kare motifli diğer örgülerinizde de kullanabilirsiniz.

Motif Birleştirme Modelleri 19

Kaynak : https://mycrochetory.com/mattress-stitch-join-tutorial/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler