Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniye Birleştirme Teknikleri

Motifli örgü battaniye birleştirmelerini birçok farklı yönde yapabilirsiniz. Biride sizlere şimdi anlatacağımız örgü battaniye birleştirme teknikleri. Çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Bebek battaniyesi modellerini ördükten sonra , tek kişilik , çift kişilik battaniyeleri ördükten sonra, kırlent modellerini ördükten sonra geriye tek bir sorun kalın oda battaniye nasıl birleştirilir. Sizlere anlatacağımız bu yöntemle gizli, dikişler görünmeden battaniyenizi birleştirebilirsiniz.

Eğer bu tekniği kullanacaksanız , ütüleme yapmak istemiyorsanız motifleri tek tek ördükten sonra örgüde gerdirme işlemi yapabilirsiniz. Motifleriniz ütüleme yapmadan çok daha güzel duracaktır. Bu tekniği şal modellerinizde ve diğer örgülerinizde de kullanabilirsiniz.

Motifli Battaniye Nasıl Birleştirilir?

Sizlerle şimdi paylaşacağımız birleştirme tekniğini tüm motifli battaniyeleriniz için kullanabilirsiniz. İlk işimizi modeli belirlemek ve istenilen uzunluğa yetecek kadar motifleri örmek.

Battaniye Birleştirme Teknikleri 7

Battaniye Birleştirme Teknikleri 6

Motiflerimizi bitirdik. Battaniye veya diğer örgülerimiz için renk renk motifler hazır. Şimdi ise daha önce sizlerle paylaştığımız örgüde gerdirme işlemi yapalım.

Battaniye Birleştirme Teknikleri 9

Gerdirme işlemi de tamam olduğuna göre birleştirme işlemine başlayabiliriz. Bu işlem için goblen iğnesine ve makasa ihtiyacınız olacak. Tabi birde ipliğe.

  • İki motifi düz yüzleri aşağı bakacak şekilde yerleştirelim. Motifin ekleyeceğimiz kısımların ilmek sayısının aynı olması gerekir. Buna dikkat edelim. İlmekler daha az veya daha fazla olursa dikiş düzgün durmayacaktır.
  • İğnemize ipliği takalım. Ve arka ilmeklere batarak dikmeye başlayalım. İpliği çok sıkmayalım. Gergin olmasın.

Battaniye Birleştirme Teknikleri 1

  • Şimdi aşağıda gördüğünüz gibi okları takip ederek motifi birleştirelim. İğnenin yönünü değiştirerek birleştirme işlemi yapıyoruz.

Battaniye Birleştirme Teknikleri 2

Motiflerin ters yüzleri kendimize bakıyor ve arka ilmeklere batarak birleştirme işlemini yapıyoruz. Köşe kısımlara geldiğimizde de aynı şekilde birleştirme yapıyoruz.

Battaniye Birleştirme Teknikleri 5

Battaniye Birleştirme Teknikleri 4

Battaniye Birleştirme Teknikleri 3

Battaniye Birleştirme Teknikleri

Birleştirme işlemi tamamlandıktan sonra ortaya çok şık dikişleri belli olmayan gizli dikiş battaniye birleştirme işlemi ile battaniyeniz çıkıyor.

Battaniye Birleştirme Teknikleri 8

Kaynak : http://makeanddocrew.com/join-crochet-hexagons-invisible-seam/

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Battaniye Birleştirme Teknikleri”
  1. Adriana dedi ki:

    linddooooo. Perfeita a união do crochê.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler