Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Motif Battaniye Yapımı

Kırlent modellerinde ve battaniye modellerinde kullanacağınız şık bir model. Örgü minder modellerinde , örgü tabure kılıflarında da kullanabilirsiniz. Zor gibi görünse de kolay bir model. Dolgu ( trabzan) yaparak yapılıyor. Sizlere birkaç turun yapılışını verdik. Takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Zorlanmadan yapacağınızı düşünüyorum. Trabzana önden batma nasıl yapılır daha önce göstermiştik. Yine aşağıda nasıl yapıldığına dair bir video bulacaksınız. Önden batarak trabzanlara boyut kazandırıyoruz. Yazımızı inceleyerek rahatlıkla yapabilirsiniz. Motifleri birbirine karşılıklı sık iğne ile birleştirebilirsiniz.

Yıldız Motif Battaniye Nasıl Yapılır?

1.tur : 4 zincir çekip halka oluşturuyoruz.

2.tur: 3 zincir çekerek başlayıp devam ederek 11 trabzan yapıyoruz. (12)

3.tur : 3 zincir ile başlayıp her ilmek üzerine 2 trabzan yapıyoruz (24)

4.tur : 1 ilmeğe tek 1 ilmeğe aynı yere 2 trabzan yaparak turu tamamlıyoruz. (36)

5.tur : 3 zincir çekelim. Hemen yanına 1 trabzan yapalım. 1 zincir çekip aynı yere 2 trabzan daha yapalım. Köşe oluşturduk. Devam ederek 8 trabzan yapalım. Ve aynı köşe işlemini 4 yuva olacak şekilde tekrar edelim. (48)

6.tur : 3 zincir çekiyoruz ve köşeye aynı işlemi yapıyoruz. Trabzana önden batarak aynı işleme devam ediyoruz.(64)

7.tur : 3 zincir ile başlıyoruz. Bir önceki turda yaptığımız işlemleri yapıyoruz fakat yıldız yapraklarını azaltarak ilerliyoruz. 3 trabzan kenarlardan yıldız içinse 8 önden batarak trabzan yapıyoruz.

Kalan kısımları resimden bakarak yapabilirsiniz. Teknik olarak aynı. Yıldız kısmını önden batarak yapıyoruz. Ve yukarı doğru azaltarak ilerliyoruz.

Yıldız Motif Battaniye Yapımı

Trabzana önden batma yapılışı video

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler