Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kolay Tığ Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

Dantel örneklerinden havlu kenarıyla devam ediyoruz. 3 farklı renkle örülmüş halini gördüğümüz kolay ama gipür gibi fisto gibi duran örneklerden. Havluların kenarlarında iğne oyalarından sonra tığ oyalarını yapıyoruz. Aslında en çok tığ oyalarından, dantel modellerinden havlu kenarları yapıyoruz. İğne oyaları veya mekik oyalarından çeyizler için örnekler az yapılıyor. Herkes yapamadığı, ücretli aldığı için sanırım. Şimdi netten veya belediyenin ücretsiz kurslarından iğne oyalarını öğrenebilir kendimiz yapabiliriz. Bugün kolay tığ oyası havlu kenarı yapılışı hazırladık. Küçük havluların kenarında kullanılabilir. Battaniye kenarında kullanılabilir. Yada daha ince iplerle örülerek tığ oyası modelleri olarak yazma kenarlarında kullanılabilir. Havlu yapımı videolu anlatımlı model tek renkle örülmüş örneklerden. Tığ işi kenar oyaları anlatımlı model olarak da kullanılabilir.

Dantel Havlu Yapımı

Siyah, pembe ve beyaz renkle örülmüş hallerini görünce hemen örmek isteyeceksiniz. Mesela bu güzel örneği yazlık diktiğiniz kıyafetlerde süsleme olarak kullanabilirsiniz. Ya da ördüğünüz bir şalın kenarında kullanabilirsiniz. Sadece çiçekli kısmı uygulayabilirsiniz. Kumaşların kenarına, örgü battaniyelerin kenarına uygulayabilirsiniz.

Kolay Tığ Oyası Havlu Kenarı Yapılışı

Kolay tığ oyası havlu kenarı yapılışı bittiğinde yukarıdaki gibi duracak. Çok hoş göz dolduran üstelik örmesi çok kolay modellerden. Dantel ipleri, floş oya ipleri, pamuklu ipler gibi birçok çeşitte farklı yerlerde kullanabiliriz. Eğer oyanın nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen alttaki videoya geçebilirsiniz. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler