Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Şal Kenarına Dantel Eklemek Nasıl Yapılır?

Düz ördüğünüz bir şal modellerinin kenar kısmına dantel nasıl eklenir, nasıl örülür onu anlatacağız. Düz haroşa örgü modeli olarak ördüğünüz veya düz örgüden yaptığınız bir şalın etrafına nasıl dantel öreceğinizi göstereceğiz. Bazı şal modellerinin etrafında örgü yaprak deseni görürsünüz. İşte bu yaprak deseninin nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız. Daha önce sizlere bir boyunluk modelinin etrafına dantel eklendiğinde nasıl da güzel durduğunu göstermiştik. Detayları şiş örgü boyunluk modeli yapılışında görebilirsiniz. Bugünse örgü dantel modelinin şal kenarına eklendiğinde nasıl durduğunu göreceğiz.

Şal Kenarına Dantel  Nasıl Örülür?

Şal gövdesini örmeye başladınız. Nasıl yapıldığını zıt renklerde gösterdik ama siz aynı renklerde de örebilirsiniz. Şalın ana kısmı bittiğinde kenarı örmeye başlayabiliriz.

Videolu, Şal Kenarına Dantel Eklemek Nasıl Yapılır? 5

Şişe 10 ilmek atarak başlayalım.

Videolu, Şal Kenarına Dantel Eklemek Nasıl Yapılır? 2

1.tur : 7 ilmek düz örelim. Şişe 1 kez ip dolayalım. 2 ilmeği birlikte ters olarak örelim. 10. ilmeği şişe boş olarak örmeden alalım. Şimdi şalın ana kısmının kenarından 1 ilmek alıp düz olarak örelim. Boş olarak aldığımız ilmeği ördüğümüz ilmeğin üzerinden geçirerek keselim. Arka sırayı koyacağınız modele göre örebilirsiniz.

Videolu, Şal Kenarına Dantel Eklemek Nasıl Yapılır? 3

Videolu, Şal Kenarına Dantel Eklemek Nasıl Yapılır? 1

Videolu, Şal Kenarına Dantel Eklemek Nasıl Yapılır?

Videolu, Şal Kenarına Dantel Eklemek Nasıl Yapılır? 4

Yaprak deseni ekleyebilirsiniz. Veya başka bir desen. Desenin şablonu yok maalesef arkadaşlar. Şimdi ise videolu olarak nasıl yapıldığını görelim. Bu tekniği kullanarak şal bitene kadar aynı şekilde örüyorsunuz.

Şal Kenarına Dantel Nasıl Eklerin Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler