Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nazar Boncuğu Lif Modelleri

Yepyeni bir lif modelleri tarifi daha. Nazar boncuğu lif modelleri. Yapılışı videolu anlatımlı olarak hazırladık. Lif örneklerinde her geçen gün yeni modeller çıkıyor. Bizde bu modellerin yapılışını hazırlıyoruz. Hepimiz rahatlıkla örebilelim diye anlatımlar genelde videolu oluyor. Nazar boncuğu lif modelleri yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz nazar boncuklu liflere değinelim. Nazar boncuğu yuvarlak lif yapımı elmas desenli bir lif. Nazar boncuğu lif yapılışı ise kese lif modellerine örnek. Nazar boncuğu yıldız lif yapılışı adından da anlaşıldığı gibi yıldız lif modellerine örnek. Önceki modellerden bu kadar  bahsetmek yeter, şimdi yeni modelin yapılışına geçelim.

Nazar Boncuğu Lif Yapımı

Nazar boncuğu lif modellerinde 3 renk lif ipi kullanıyoruz. Nazar boncuğu dışında farklı renklerle yaparak çiçek görüntüsü verebilirsiniz. Bu güzel modelde sarı, beyaz, mavi renkleri kullanıyoruz. 2 mm tığ kullanıyoruz. Ayrıca makas kullanacağız.

Nazar Boncuğu Lif Modelleri

 Lifimizi kolay bir şekilde 6 dilim olarak örüyoruz. Yıldız örgü tekniği ile ördüğümüz modelimizin nazar boncuğu renkleriyle tekli sırada örerek ortada boncuk görüntüsünü oluşturuyoruz. Dilim sonlarında artırma işlemi yaparak her bir dilim 6 fıstık olana kadar örüyoruz. Bu işlemi tamamladıktan sonra dilimlerin üstünde yarım daire şeklinde boncuk renkleriyle tekli fıstıklar yapıyoruz ve kenarda tekli fıstık yaparak bütün kenarda kenar oyası olarak uygulayıp lifimizi tamamlıyoruz.

Nazar Boncuğu Lif Modelleri 1

Lif nazar boncuğu hali ile çok güzel. Farklı renklerde de örerek çiçek şeklinde örebilirsiniz. Her renkle çok güzel olacak bir model. Sarılar, pembeler, morlar çok yakışacaktır. Hadi şimdi nazar boncuğu lif modellerinin videolu yapılışına geçelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler