Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nazar Boncuğu Yıldız Lif Yapılışı

Nazar boncuklu lif modellerinden çok güzel bir örnek daha var sırada. Nazar boncuğu yıldız lif yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz nazar boncuklu liflerden bahsedelim. Uzun lif modellerini sevenler için nazar boncuklu uzun lif yapımı tarifi mevcut. Kese lif modelleri sevenler için nazar boncuğu lif örneği kese lif modellerine örnek. Nazar boncuğu yuvarlak lif yapımı da güzel bir tarif. Saydığımız modellerde, birazdan yapılışını paylaşacağımız modelde çok güzel bir örnek. Dilerseniz hemen yapılışına geçelim.

Yıldız Lif Örnekleri Anlatımlı

Bu yazımızda sizlere hem nazar boncuklu modellere takım olacak bir model hemde çizgili liflere takım olabilecek bir model göstereceğiz. Yıldız şeklinde olan bu modelin yapımında 3 renk lif ipi ve 6 numara tığ kullanıyoruz. Malzemelerimiz hazırsa bu hoş modelin yapımına geçelim.

Nazar Boncuğu Yıldız Lif Yapılışı 1

Nazar boncuğu yıldız lif yapılışı modelimiz baklava dilimi şeklinde 6 dilimden oluşuyor. İstediğiniz renklerde yapabileceğiniz modeli biz nazar boncuğunu andırması açısından nazar boncuğu renklerinde yaptık. İlk etapta beyaz renk ipimizle küçük bir baklava dilimi yaptık. Sonraki aşamada renk değiştirerek yıldız tekniğiyle bir sıra örüyoruz. 3. Sırada tekrar renk değiştirerek bir sıra daha örüyoruz. Oluşan bu baklava diliminden 6 adet yapıyoruz. Dilimleri tamamladıktan sonra hem kenar oyası hemde parçaların birleştirilmesine geçiyoruz. Birleştirme kısmını beyaz renk ipimizle tekli fıstık yapıp bir sonraki araya sabitleyerek yapıyoruz. 6 dilimi de birbirine parçaların eksiltme kısımlarından sabitliyoruz. Ortada kalan boşluk için istediğiniz şekilde bir çiçek örüp dikebilirsiniz. Biz bu yıldız lif modelimizde yapımı hem kolay hemde kullanım açısından hiçbir zorluğu olmayan puf çiçek yapmayı tercih ettik. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

Nazar Boncuğu Yıldız Lif Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler