Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çiçekli Motifli Lif Nasıl Yapılır?

Takım lif modellerimize uzun lif modelleri tarifi ekliyoruz. Yuvarlak lif modelleri yapılışını paylaşmıştık. Orada örgü çiçek modellerinin ve örgü yaprak yapımının detaylı anlatımını bulabilirsiniz. Burada uzun lif yapılışının detaylarını vereceğiz. Tek olarak da örebilirsiniz takım anlatımı tamamlandığında takım olarak da. Uzun lif modellerinden yuvarlak fırfırlı uzun lif yapılışı takım olarak örebileceğiniz modellerden. Güllü uzun lif yapılışı da çok beğeneceğiniz modellerden. Uzun püsküllü çilek lif anlatımı da örmek isteyeceğiniz modellerden. Şimdi çiçekli motifli lif nasıl yapılır? ondan bahsedeceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Fırfırlı Çiçekli Lif Yapımı

Çiçekli motifli lif nasıl yapılır kısaca değinelim. Daha sonra videolu olarak anlatımını bulabilirsiniz. Lifimiz için 4 renk lif ipi 7 numara tığ, makas, iğne, iplik ve inci gerekli.

Modelimize tabanı örerek başlıyoruz. 10 fıstıkla başlıyoruz ve yıldız orgu tekniği ile 2 sıra 10 fıstık olarak örüyoruz. 3. Sırada sıra başında 3 fıstık olarak 3 lu fıstıklar toplayarak örüyoruz arada 4 fıstık örmeden boş bırakıyoruz ve sıra sonunda da 3 fıstık örerek ortada bir boşluk oluşturuyoruz. Tutma yerini halka kullanmadan uzun lif modelimizde bu şekilde oluşturuyoruz. 4. Sırada yine 3 lü fıstıklar toplayarak örüyoruz. 4. Sırada dahil 28 sıra olana kadar aynı teknikle ve aynı fıstık sayısıyla örüyoruz. 28 sıra ördükten sonra yine tutma yerini oluşturuyoruz ve iki sıra da 3 lü fıstık toplayarak yıldız örgü tekniği ile ördüğümüz taban lifimizi bitiriyoruz. Simdi geçelim kenar uygulamasına. 6 zincir çekerek fıstıkların arasına ilmeğimizi sabitliyoruz. Demir saplı tığımızın arka kısmını ilmek toplamada kullanıyoruz tığımızda biriktirdiğimiz ilmeklerimizi tığın ön kısmına kaydırıyoruz ve farklı renk ip ile zincir çekerek ilmeklerimizi topluyoruz.

Çiçekli Motifli Lif Nasıl Yapılır?

Çiçekli Motifli Lif Nasıl Yapılır? 1

Çiçekli Motifli Lif Nasıl Yapılır? 2

Çiçekli Motifli Lif Nasıl Yapılır? 3

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler