Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Lif Yapımı

Lif modellerinden güzel bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada yuvarlak lif yapımı var. Keyifle öreceğimiz yeni lif modellerinden. İki renkli lif modelleri olarak başladığımız modeli isterseniz daha çok renk kullanarak örebilirsiniz. Evde kalan lif iplerini de değerlendirebileceğimiz modellerden. Her bir sırada farklı bir renk kullanabiliriz. Fıstıklı kısımları yaprak yaprak düşünürsen her yaprakta farklı rengi kullanabiliriz. Yuvarlak lifi örüp kolayca kese lif modellerine ve uzun lif modellerine çevirebiliriz. Kese lif örmek için 2 aynı boyda parça örüp kenar kısımlarından  birleştireceğiz. Uzun lifte ise çok büyük olmayacak şekilde 3 parça öreceğiz. Uç kısımlarından birleştirerek uzun lifi oluşturacağız. Önceki içeriklerimizden uzun lifin veya kese lifin örülüş şekillerini inceleyebilirsiniz. Yuvarlak lif yapımına geçmeden önce daha önce ördüğümüz modellere bir göz atalım.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz lif örneklerinden bahsedeceğiz. İlk bahsedeceğimiz model yine yuvarlak olacak. Anlatımına ise yeni lif modelleri yapımından ulaşabilirsiniz. Mini yapraklı kare lif yapılışı da çok hoşunuza gidecek modeller arasında. Uçurtmalı liflerimiz var meyve desenli lifler, hayvan figürlü lifler var. Hepsi 1 tık uzağınızda. Şimdi yuvarlak lif yapımını öğrenmeye geçelim.

Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Tek başına veya takım lif modellerinde kullanacağımız çok güzel bir modelin anlatımını hazırladık. Fıstıklarla tamamlanmış yeni bir lif. İki renk kullanılarak örülen çok hoş bir model. Birbiri ile uyumlu veya zıt renkleri lifin yapılışında kullanabilirsiniz.

Yuvarlak Lif Yapımı 1

Yuvarlak Lif Yapımı

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen yapılışına geçelim. Detaylarıyla yuvarlak lif yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler