Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Lif Modelleri Yapımı

Lif modellerinden yine muhteşem bir örneğin yapılışını hazırladık. Yeni lif modelleri yapımı. Bahar çiçeğini andıran baharı andıran cıvıl cıvıl çiçekli lif modellerinden. Kabartmalı lifleri seviyorsanız tam sizlere göre bir model. Sıkça dile getiriyoruz. Lifler kültürümüzün bir parçası. En güzel lifleri arayıp bulup örmeye başlıyoruz. Kızlarımızın çeyizlerine oğullarımızın çeyizlerine, torunlarımıza veya günlük kullanım için örüyoruz. Az sonra yapılışını öğreneceğimiz yuvarlak lif modelleri çeyizlerde çok güzel duracak. Renk renk çiçeklerle, fıstıklarla tamamlanmış kolay lif modellerini örebilirsiniz. Birkaç lifin yapılışından bahsedelim. Daha sonra yeni lif modelleri yapımını öğreniriz.

Bu paragrafta daha önce ördüğümüz liflerden bahsedeceğiz. Mesela son paylaştığımız modeller arasında uzun lif modelleri yapılışı var. Çiçeklerle süslenmiş fıstıklı liflerden. Anlatımına fıstıklı uzun lif yapılışından ulaşabilirsiniz. Kolay menekşe lif örneği yapılışı ise mor çiçeklerle örüldüğü gibi birçok renkle örülecek modellerden. Baklava dilimi yıldız lif yapılışını da örmek isteyebilirsiniz. Rengiyle modeliyle çok güzel bir örnek. Gelelim şimdi yeni modele. Detaylarıyla yeni lif modelleri yapımını öğrenelim.

Yeni Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Pembe tonları ve beyaz renk kullanılarak örülmüş çok güzel bir modelin yapılışını hazırladık. Yuvarlak lif olarak başladığımız modelin kenarlarında da yuvarlak dilimler örüyoruz. Bu yuvarlak dilimlerin üzerine de fıstıklardan çiçekler yapıyoruz.

Şimdi lifimize yakından bakalım.

Yeni Lif Modelleri Yapımı 1

Yeni Lif Modelleri Yapımı 2

Yeni Lif Modelleri Yapımı

Çok güzel görünüyor değil mi. O halde hemen anlatıma geçelim. Yeni lif modelleri yapımını öğrenelim. İyi seyirler.

Kaynak : https://www.instagram.com/p/C4LBwipoUHu/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler