Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çarkıfelek Lif Modeli Yapımı

30 dakikada tamamlayacağınız bir lif yapımı ile devam ediyoruz şimdi. Çarkıfelek lif modeli yapımının bir değişik versiyonu. Lif modellerinin en güzel örneklerini sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Takım olarak örebileceğiniz lif örnekleri, zor lif modelleri, bahar çiçeği lif modeli yapımı gibi, uzun, kare, yuvarlak birçok örnek var. Dilim dilim ördüğümüz bir modelin yapılışını hazırlıyoruz şimdi. Hadi başlayalım tığ işi lif modellerinden çarkıfelekli örneğe.

30 Dakikada Lif Nasıl Örülür?

Daha önce ördüğümüz liflerden kalan parça ipleri değerlendirmek için çok güzel bir model. Çarkıfelek lif modeli yapımı için istediğiniz renk ipleri kullanabilirsiniz. Bu model hiç bu kadar kolay olmamıştı. Lifimiz yapılışında 3 renk lif ipi kullanıyor. Pembe, mor ve beyaz kullandık. Siz isteğiniz renk ile yapabilirsiniz. Tığımız 2 no silikon saplı tığ. Siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz. Lifimize pembe ipimizle 14 fıstık yaparak başlıyoruz. 3 yıldız tekniği kullanılarak yapılıyor. 2 sıra bu şekilde örüp pembe ipimizi kesip diğer rengimiz olan mor ip ile devam ederek başlıyoruz. Her renkte 2 fıstık eksiltiyoruz. Sıra başlarına 5 dolgulu pıtırcıklar yapıyoruz. Mor ipimizden sonra beyaz ipimizle devam ediyor her 2 sırada 1 – 2 fıstık eksik yapıyoruz. 14 fıstıkla başlayıp 2 fıstık kalana kadar örüyoruz. Aynı teknikle 4 parça yapıp daha sonra bu parçalar fıstıklar la birleştiriyoruz. Birleştirmede 3 dolgulu fıstık yapıp 2 parçayı birbirine ekliyoruz. 4 parçayı da birleştirip lifimizi bitiriyoruz.

Çarkıfelek Lif Modeli Yapımı

Çarkıfelek Lif Modeli Yapımı 1

Çarkıfelek Lif Modeli Yapımı 3

Hadi şimdi detaylı bir şekilde örneğimizin, lifiminiz yapılışını inceleyelim. Her bir dilimi renk renk örebilirsiniz. Çocuklarınıza özel gökkuşağı renklerinde veya onların sevdikleri renklerle hazırlayabilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler