Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Farklı Lif Modelleri

Lif modellerinden farklı yıldız yuvarlak lif örneği ile devam ediyoruz. Çeyizler için veya günlük kullanımlar için güzel bir örnek. Farklı lif modellerini birkaç renkten oluşan örneklerle de örebilirsiniz. Çeyizlik lif modelleri 2019 örneklerini hazırladığınız çeyizlerinize örebilirsiniz. Yıldız çiçeği lif tarifi de çok güzel bir örnek. Lif örneklerinden çok daha güzellerini ana sayfamızda bulabilirsiniz.

Farklı Tek Renk Lif Nasıl Örülür?

Farklı lif modelleri için dilediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Biz mor renk ile güzel bir model örüyoruz. İlk orta çiçeği için 5 zincir çekiyoruz. Ve halka oluşturup içine 6 fıstık dolduruyoruz. 2.sıraya geçerken ilk yuvaya sık iğne yapıp 1 zincir çekiyoruz. Her yuvanın içine 3 fıstık yapıyoruz. 3. sırada  3er fıstık boşluklarına tek fıstık yapıyoruz. Arada kalan boşluğun içine çift 2 fıstık yapıyoruz. Fıstık aralarına 1 zincir çekiyoruz. Diğer sıralara geçtiğimizde de tekli fıstıklara tek fıstık çift yapılan fıstıklara çift yapıyoruz. Çiçeğimizden itibaren toplam 7 sıra örüp  tamamlıyoruz. Bu sıramızdan sonra hem fıstık hem örümcek yapılarak devam edecek. Tek fıstıkları tek yapacağız. Çift battığımız fıstıkların üzerine örümcek yapacağız. İlk sıra da örümcek 1 tane tekli fıstıklar 6 tane olacak. Her sırada fıstık sayısı azalıp aradaki örümceklerin sayısı artacak. Bu şekilde tepede tek fıstık kalana kadar eksilterek örüyoruz. Kenar oyasıyla süsleyip bitiriyoruz.

Farklı Lif Modelleri 1

Farklı Lif Modelleri

Farklı Lif Modelleri 3

Lif bittiğinde çok güzel görünüyor. Yıldızlı ve örümcekli harika bir lif. Şimdi ayrıntılı bir şekilde videolu olarak izleyelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler