Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Diyarbakır İşi Lif Modeli Yapılışı

Şiş örgü modellerinden güzel bir lif hazırladık. Şiş örgü lif modelleri. Diyarbakır’a özgü lif modellerinden. 3 şişle ördüğümüz dilerseniz üzerine el nakışı modelleri, kanaviçe nakışı modelleri uygulayacağını örneklerden. Diyarbakır işi lif modeli yapılışı. Her renkle çok güzel duracak çeyizlik lif modellerinden. Lif örneklerini sadece tığlarla değil şişlerle de örüyoruz. Ortaya çok güzel modeller çıkıyor. Aslında bildiğimiz sevdiğimiz örneklerle lif örebiliriz. Diyarbakır işi lif modeli yapılışı yıldız örneğine benzer bir model. Şişle Elazığ lif modelleri yapılışı hazırlamıştık. Çok şık bir örnek. Bebek battaniyesi de çok şık durur. Tek şişle de lifler örebiliriz. Mesela tıpkı tunus işi lif nasıl örülürde olduğu gibi. İki şişle paspas yapılışı hazırlamıştık. Şişle örülen güzel bir örnek. Aynı modeli lif yapımında da kullanabiliriz. Banyo lif modellerinden bu güzel örneğin hemen anlatımına geçiyoruz.

Diyarbakır Lif Modeli Nasıl Örülür?

3 şişle örülen gösterişli, yumuşak lif modellerinden. Uzun lif modellerine örneklerden diyebiliriz. Tutma kısımları biraz daha geniş olarak yapılabilir. Gerçi lastik kısmını tutma yeri olarak kullanabiliriz. Model esnek uzuyor. Lastikli kısma nakış süslemeleri yapabiliriz. Örgü çiçek modellerinden eklemeler yapabiliriz. Puf çiçekler güzel durur.

Diyarbakır İşi Lif Modeli Yapılışı

Diyarbakır İşi Lif Modeli Yapılışı 1

Çok güzel görünüyor değil mi. Modeli görünce hemen örmek isteyeceğimiz cinsten. Şimdi tüm detaylarıyla Diyarbakır işi lif modeli yapılışını izleyelim. Bol hobili huzurlu günler dileriz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler