Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Elazığ Lif Modelleri Yapılışı

Lif Modelleri ile devam ediyoruz. Bugün Elazığ lif modelleri yapılışından bahsedeceğiz. Şişle örülmüş bir lif. Örnek çok güzel. Bebek örgülerinde, hırka modellerinde, yelek modellerinde, bebek battaniyesi modellerinde kullanılabilir. Genelde tığ işi lif modellerinden bahsediyoruz. Şiş örgü lif modellerinden daha az bahsediyoruz. Sebebi ise daha çok tığ ile lif örülmesi. En yeni en güzel lif modellerini videolu anlatımlarla sizlerle buluşturuyoruz. Tunus işi lif nasıl örülür sizlerle paylaşmıştık. Tek şişle örülen bir örnek. Püsküllü uzun lif modelleri tığ ile de şiş ile de örülüyor. Çok güzel oluyor. Elazığ lif modelleri farklı örgülerde de kullanabileceğimizi söylemiştik. İpin kalınlık ölçüsü değiştiğinde örgünün boyutları da değişecektir. Bunu dikkate alarak örgülerinizi örebilirsiniz. Bebek battaniyesinde bebe yünleri kullanabilirsiniz. Pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Hazırsanız Elazığ lif modelleri yapılışına geçelim.

Elazığ Lif Yapımı ş

Elazığ lif modelleri yapılışı bize gösteriyor ki beğendiğimiz şiş örgü örnekleri ile lif ipi kullanarak lifler örebiliriz. Liflerin kenarına çok güzel kenar oyası modelleri örebilirsiniz. Ponpon kenar oyası, örümcekli kenar oyası yapabilirsiniz. Küçük püsküller takabilirsiniz. Sadece köşe kısımlarına püsküller yapabilirsiniz. Köşelerde püsküller çok şık duracaktır.

Elazığ Lif Modelleri Yapılışı 1

Elazığ Lif Modelleri Yapılışı

Elazığ Lif Modelleri Yapılışı 2

Modelin önden ve arkadan görünüşünü inceledik. Şiş ile yapılan lif modelinde kullanılan örneği birçok farklı örgüde de kullanabilirsiniz. Elazığ lif modelleri yapılışının detaylı anlatımını izleyelim. İyi seyirler.

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler