Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çeyizlik Uzun Lif Modelleri

Yepyeni bir tasarım lif. Tasarımı Suzan Hanıma ait. Çeyizlik uzun lif modelleri tarifini sizlere hem yazılı olarak hemde videolu olarak hazırladık. İstediğiniz renk düzeninde örebilir, farklı örneklerin uygulamasını yapabilirsiniz. Takım lif modelleri olarak da örebilirsiniz. Şimdi uzun lif modelleri tarifi ile başladık. İlerleyen günlerde diğer parçalarını da anlatımlı hazırlayacağız. Şimdi yeni modele geçmeden biraz önceki tariflerden bahsedelim. Suzan’ın çiçek bahçesi uzun lif yapılışı uzun liflerden yeni örneklerden. Güllü takım uzun lif yapılışı da çok beğeneceğiniz modellerden. Damalı uzun lif yapılışı da takım oluşturabileceğiniz veya tek başına kullanabileceğiniz liflerden.

Fıstıklı Uzun Lif Nasıl Örülür?

Çeyizlik uzun lif modelleri için 5 renk lif ipi kullanacağız. 1, 75 mm ve makas kullanacağız. Modelimize 40 tane zincir çekerek başlıyoruz. Bir zincir içine fıstık yapıp kapatıyoruz ve 1 zincir arada boş bırakıyoruz. Bu şekilde toplam 18 fıstık olarak modelimizi kuruyoruz. 2 sıra fıstıkların üzerine fıstık yapıp kapatarak örüyoruz. 4. Sırada uzun lif modelimizin tutma yerini oluşturuyoruz. Bu işlemi yaptıktan sonra 2 sıra beyaz ipimizle ördükten sonra modelimizi uyguluyoruz. Model uygulaması bittikten sonra 3 sıra boş solarak yine örüyoruz ve lifimizin ortasına 4 tane çiçek uygulaması yaptıktan sonra yine 3 sıra sadece fıstıklarımızı örüyoruz ve ilk uyguladığımız modeli tersten uyguluyoruz. 2 sıra beyaz ipimizle fıstıkları ördükten sonra lifimizin tekrar tutma yerini oluşturup 3 sıra örerek kenar uygulamasına başlıyoruz. Kenar uygulamasında tekli fıstık yapıp fıstık üzerine pıtırcık yapıyoruz aralara örümcek uyguluyoruz. Bu şekilde kare lif olarak daha önceden ördüğümüz lifimizin uzun lifini de tamamlamış oluyoruz.

Çeyizlik Uzun Lif Modelleri

Çeyizlik Uzun Lif Modelleri 1

Çeyizlik Uzun Lif Modelleri 2

Çeyizlik Uzun Lif Modelleri 3

Çeyizlik uzun lif modellerini anlatımda olduğu gibi yukarıdaki gibi örebilirsiniz. Yada aşağıda videoda olduğu gibi düz olarak örebilirsiniz.

Çeyizlik Uzun Lif Modelleri 5

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler