Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Takım Uzun Lif Yapılışı

Güllü takım lif modelleri örüyorduk. Son parçaya geldik. Harika bir tasarım. Harika bir lif modellerinden parça. Daha önce güllü takım kese lif yapılışı ve güllü takım yuvarlak lif yapılışından bahsetmiştik. Şimdi takımı tamamlıyor ve güllü takım uzun lif yapılışı ile devam ediyoruz. Yine anlatımlı lif modellerimiz arasında farklı çeyizlik takım lif modelleri yapılışı var. O modelleri de inceleyebilir örebilirsiniz. Yuvarlak, kare, yıldız, dikdörtgen, kese, uzun gibi birçok lif örneği var. Tüm lif örneklerini inceleyebilir tek modellerden de sizler takım örebilirsiniz. Şimdi takımın son parçası güllü takım uzun lif yapılışını tamamlama zamanı.

Güllü Uzun Lif Nasıl Örülür?

Güllü takım uzun lif yapılışı için ekru lif ipi, sarı sim ip, 7 numara ve 22 numara tığ, makas, iğne ve 2 adet plastik halka kullanıyoruz.

Güllü Takım Uzun Lif Yapılışı 1

Öncelikle plastik halkanın etrafını lif ipi ile sık iğne yaparak dolduruyoruz. 3 motiften oluşan lifimizin motiflerini 6 tekli fıstık yaparak başlayıp 6 dilim halinde yıldız orgu tekniği ile örüyoruz. Her bir dilimde dilim sonlarında artırma işlemi yaparak 5 sıra ve her dilim 5 fıstık olana kadar motifimizi örüp tamamlıyoruz. 2.ve 3. Motiflerimizi de aynı şekilde örüyoruz. Motiflerimizin son sırasında tek dilimde birleştirme işlemi yaptıktan sonra lifimizin uç kısmında kalan dilim üzerinde halkayı örerken sabitliyoruz. Diğer motifte de aynı işlemi tekrar ediyoruz. Kenar uygulaması olarak 2 dolgulu 5 li fıstıklar yapıyoruz ve sim ip ile fıstıkların boşluğuna batarak zincir ve sık iğne uygulaması yaparak sırayı tamamlıyoruz. Her motifin üzerine dilimlerin ilk sırasından başlayarak yapraklarımızı örüyoruz. Yapraklarımızı 2 fıstık olana kadar artırdıktan sonra eksilterek tamamlıyoruz ve üstlerine sim ip ile işleme yapıyoruz. 3 motif üzerinde de yapraklarımızı oluşturup isleme yapıyoruz. Çiçeklerimiz için 70 zincir üzerine 33 tane kutucuk yapıyoruz ve kutucukların bir boş bir dolu olarak yaprakları oluşturuyoruz. Çiçeklerimizi diktikten sonra motiflerin ortasına dikerek sabitliyoruz ve lifimizi tamamlıyoruz.

Güllü Takım Uzun Lif Yapılışı 2

Güllü Takım Uzun Lif Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler