Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Takım Kese Lif Yapılışı

Harika bir takım lif modelleri yapılışı hazırlıyorduk. Daha önce güllü takım yuvarlak lif yapılışından bahsetmiştik. Bugün takımın kese lif yapılışından bahsediyoruz. Çeyizler için mükemmel bir tasarım. Lif modellerinin son zamanlarında harika tasarım modellerinden biri. Takımın her birini örmek isteyecek ve kullanmaya kıyamayacaksınız. Hediyelik fikirler içinde mükemmel bir model. Takım olarak örmek isteyeceğiniz nazar boncuklu lif modellerimiz de var. Nazar boncuklu kese lif nasıl örülür, uzun lif modelleri, kare lif modellerini ayrı ayrı paylaşmıştık. Takım olarak örebilirsiniz. Güllü takım kese lif yapılışı da harika bir model. Hadi hemen yapılışına geçelim.

Güllü Kese Lif Nasıl Örülür?

Güllü lif son zamanların en güzel tasarımlarından. Güllü takım kese lif yapılışı ile devam ediyoruz. Ve güzel bir takım örüyoruz. Güllü takım kese lif yapılışı için ekru renk lif ipi, 7 numara ve 22 numara tığ, sarı sim ip, iğne ve makas kullanacağız.

Güllü Takım Kese Lif Yapılışı 1

Ortadan 6 fıstık olarak basladığımız lifimizi 6 dilim olarak örüyoruz. Yıldız örgü tekniği ile ördüğümüz lifimizi her dilim sonunda artırma işlemi yaparak 7 fıstığa çıkarıyoruz. Tek dilim üzerinde 3 sıra olarak sıra sonlarında artırma işlemi yaparak örüyoruz. Aynı parçadan bir tane daha örüyoruz ve iki parçayı kenar oyası yaparken birleştiriyoruz. Kenar oyasını 2 dolgulu 5 fıstık yaparak bütün kenarda uyguluyoruz. Sarı sim ipimizle kenardaki fıstıkların üzerinde zincir çekip ilmeğimizi sabitleyerek çerçeve yapıyoruz. Tek parça üzerinde yaprak çalışması yapıyoruz. Ortadaki tekli fıstıkların arasından 3 yapıp kapatıyoruz ve 3 fıstık olana kadar sıra sonlarında artırma işlemi yapıyoruz. Üst sıralarda sıra başlarında eksiltme işlemi yaparak yapraklarımızı örüp sabitliyoruz. En son çiçek çalışmasını yaparak ve dikerek modelimizi tamamlıyoruz.

Güllü Takım Kese Lif Yapılışı

Sıra geldi kese lif yapılışını videolu izlemeye. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler