Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Güllü Takım Yuvarlak Lif Yapılışı

Harika bir takım lif modelleri ile devam ediyoruz. Takım lifin yuvarlak modeli ile anlatıma başlıyoruz. Güllü takım yuvarlak lif yapılışı çok beğeneceğiniz tam çeyizlik modellerden. Lif modellerinden bu lif yepyeni bir model. Sezona damgasını vuracak modellerden. Takım lif örneklerinden 4′ lü takım lif yapılışı da çok şık bir model. Gül dalı takım lif yapılışı da seveceğiniz modellerden. Hadi şimdi yeni modelimizin tarifine geçelim.

Güllü Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Güllü takım yuvarlak lif yapılışı muhteşem bir model. Malzeme olarak krem rengi veya ekru renkte lif ipi, sarı sim ip, 7 numara ve 22 numara tığ kullanıyoruz. Ayrıca makas ve iğneye de ihtiyacımız olacak.

Güllü Takım Yuvarlak Lif Yapılışı 1

Modelimiz 7 motiften oluşuyor ve yıldız örgü tekniği ile örülüyor. Ortadan 6 fıstıkla başlayıp 6 dilim halinde ve her dilimin sonunda artırma işlemi yaparak 3 fıstık olana kadar motifimizi örüyoruz. Ortada tek motif ve kenarlara 6 motif yaparak ekliyoruz. Kenar uygulaması olarak yarim daire seklinde 2 dolgulu fıstıklar yapıyoruz 5 tane aynı fıstık arasına bu işlemi yapıyoruz ve bir sonraki fıstıkların arasına ilmeğimizi sabitliyoruz. Lifimizin bütün kenarını bu şekilde ördükten sonra kenar uygulamasının 2. sırasında sim ip ile 3 zincir çekip fıstıkların arasındaki boşluğa ilmeğimizi sabitliyoruz. Bütün bir kenarı bu şekilde örerek tamamlıyoruz. Modelimizin yapraklarını ortada 6 tekli fıstık olarak basladigimiz ve arada cektigimiz zincirlerin bosluguna 3 li fistik olarak baslayip 3 fistik olana kadar oruyoruz sira sonlarinda arttirma işlemi yaparak. 3 fıstık olduktan sonra 3 sırada da eksiltme işlemi yaparak yaprak seklini oluşturuyoruz ve motifleri eklediğimiz yerden ilk fıstıkla ikinci fıstık arasına ilmeğimizi sabitliyoruz. Yaprakların üstünde ise sim ip ile fıstıkların boşluklarına batarak isleme yapıyoruz.
Lifimizin çiçeklerini 70 zincir üzerine kutucuklar yaparak ve kutuların içine 7 tane ikili trabzan örerek yapıp muntazam bir şekilde dikiyoruz. Lifimizin ortasına ve motiflerin ortasına dikerek sabitliyoruz ve modelimizi tamamlıyoruz.

Güllü Takım Yuvarlak Lif Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler