Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Pıtırcık Lif Modeli Yapılışı

Yuvarlak lif modellerine yeni çok güzel bir örnek tarifi hazırladık. Popcornlu pıtırcıklı örgü modellerini seviyorsanız bu modeli kaçırmayın derim. Yuvarlak yastık modellerinde, örgü paspas modellerinde de kullanacağımız örnekte istediğiniz renk düzenini kullanabilirsiniz. İstediğiniz kadar rengi bir arada kullanabilirsiniz. Kese lif modellerinde, uzun lif modellerinde kullanılabilecek bir örnek. Mesela uzun lif örmek istersek 3 parça yuvarlak örüp bunları birleştirebiliriz. Eğer kese lif örmek istersek aynı boyda 2 lif örüp üst üste koyarak kenar kısımlarından birleştirebiliriz. Daha sonra boğaz kısmı örerek kese lif örneklerine tasarım model yapabiliriz. Böylece 1 modelden 3 model yapmış oluruz. Hatta bu güzel 3 parçayı çeyizlik takım lif modelleri olarak kullanabiliriz.

Lif modellerinde pıtırcıklı bir örneğimiz var. Pıtırcık lif modeli yapılışı. Çok güzel renkli kare, dikdörtgen, uzun gibi liflerde kullanabiliriz. Hatta örnek o kadar güzel ki bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Muhteşem olur. Battaniyeyi lif ipiyle de örebilirsiniz normal bebe ipleriyle de. Pıtırcıklı bir diğer lif ise 3 boyutlu tomurcuk lif yapılışı video anlatımlı model. Severek öreceğimiz örneklerden biri. Burada her modelden bahsedemiyoruz. Daha fazlası için mimuu.com lif modelleri başlığından hepsine ulaşabilirsiniz. Gelelim şimdi yuvarlak pıtırcık lif modeli yapılışına.

Yuvarlak Pıtırcık Lif Nasıl Örülür?

Yeşil tonları, beyaz tonları pamuklu iple örülmüş yepyeni bir örnek. Lifte kullanacağımız gibi dekoratif yastık modellerinde de kullanabiliriz. Kabartmalı, 3 boyutlu örgüleri paspas modellerinde de kullanabiliriz. Tabi farlı iplerle örebiliriz. Bu konuda dikkat etmemiz gereken husus ipler, tığlar değişince örgünün boyutlarının da değişeceği.

Yuvarlak Pıtırcık Lif Modeli Yapılışı

Yuvarlak Pıtırcık Lif Modeli Yapılışı 1

Evet modelimiz bittiğinde yukarıdaki gibi görünecek. Şimdi yuvarlak pıtırcık lif modeli yapılışını izleyelim.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler