Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fıstıklı Yuvarlak Lif Yapımı

Lif modellerinden yine çok güzel bir örnekle devam ediyoruz. Fıstıklı yuvarlak lif yapımı. Lif örneklerinde olduğu gibi yine farklı modellerde de kullanacağımız bir tarif. Mesela örgü amerikan servis modellerinde kullanabiliriz. Yada daha büyük yaparak örgü paspas modellerinde kullanabiliriz. Bence hasır iple paspas olarak örüldüğünde de çok güzel durur. Örneğin yuvarlak lif modellerini uzun lif modellerine, kese lif modellerine çevirmek de çok kolay. Uzun lif örerken 3 orta motifi birleştiriyoruz. Kese lifte ise iki lifi üst üste birleştiriyoruz. Böylece çok güzel çeyizlik takım lif modelleri oluşturuyoruz. Yeni yuvarlak lif modeli yapılışı 2 renkli veya çok renkli olarak öreceğiniz örgülerden. Hatta örgü mandala modelleri olarak örülebilir. Tişört süslemelerinde kullanılabilir. Yastık yapımında kullanılabilir. Düşündükçe model fikri ortaya çıkıyor. Sizin de aklınıza gelen fikirler olursa bizlerle paylaşabilirsiniz. Yuvarlak lif modellerinde neon renk lif modeli yapılışı hazırlamıştık. Farklı renklerde severek öreceğiniz örneklerden.  Yuvarlak lif modeli videolu anlatım olarak hazırladık. Şimdi tarifine geçelim.

Fıstıklı Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

2 tur beyaz 2 tur pembe renklerle örülmüş şahane bir model. Kolay ve gösterişli. Lif ipleri, pamuklu ipler, akrilik ipler gibi birçok iple çeşitli modeller kullanabiliriz. Lif ipleri kat kat olduğu için fıstıklar daha dolgun, gösterişli olacaktır. Tur sayısı renk seçimini de istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Modeli evde kalan lif iplerinizle renk renk örebilirsiniz.

Fıstıklı Yuvarlak Lif Yapımı

Ortasında fıstıklı yapraklı çiçeğiyle, kenarında fıstıkların devam ettiği çok güzel bir lif. Sadece lif değil farklı örgülerde de kullanacağımız bir model. Hadi şimdi fıstıklı yuvarlak lif yapımı detaylarını öğrenelim. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler