Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı

Yeni yuvarlak lif modellerinden bir örnek hazırladık. Tur sayılarını artırarak veya azaltarak birçok örgüde kullanabilirsiniz. Kalın iplerle örgü paspas modellerinde kullanılabilir. Değişik bir iple örgü amerikan servis yapımında kullanılabilir. Yeni yuvarlak lif modeli yapılışında 2 renk kullanıyoruz. Model daha çok renk kullanımına da uygun. Lif modellerinde değişik örneklerin yapılışını hazırlamaya devam ediyoruz. Hiç görülmemiş, yeni lif modelleri, değişik lif modellerinin anlatımlarını buluşturuyoruz. Parça iplerle papatya lif yapılışı, incili gelin lifi yapılışı bunlardan sadece birkaç tanesi. Daha fazlası için önceki yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Şimdi tüm detaylarıyla yeni yuvarlak lif modeli yapılışının anlatımını izleme vakti geldi.

Yeni Yuvarlak Lif Nasıl Örülür?

Lif için kırmızı – beyaz renklerini kullanıyoruz. Sanırım dünya üzerinde birbirine en çok yakışan 2 renk. Al bayrağımızın renkleri. Örgülerde de muhteşem duruyor. Lifin kenarına püskül takarak tamamlıyoruz. Fıstıklarla örüyoruz. İsterseniz kenar kısımlarında farklı uygulamalar, kenar oyası modelleri de yapabilirsiniz. Yeni yuvarlak lif modeli yapılışı kolay ama gösterişli modellerden. Beyaz kısımları simli iplerle de örebilirsiniz. Çeyizlik lif modelleri olarak şahane durur. Her renk düzeniyle kolayca severek örülecek modellerden.

Yeni Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı

Lifin boyutlarını tur sayılarını ayarlayarak istediğiniz gibi küçültebilir, büyütebilirsiniz. Dilim dilim örnek örülüyor diyebiliriz. 1 fıstıklı çiçek modeli tamamlandıktan sonra renk değişimi yapılıyor. 2. renge geçilerek örülmeye devam ediyor. Böylece lif boyutları hem büyüyor hem de görselliği artıyor.  İlk olarak lifin bittiğinde nasıl duracağını gördük. İkinci olaraksa hemen yapılışına geçiyoruz. Hemen altta yeni yuvarlak lif modeli yapılışını izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler