Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Nazar Boncuklu Fırfırlı Kese Lif Yapılışı

Nazar boncuklu kenarı fırfırlı kese lif modelleri yapılışı hazırladık. Takım lif modelleri olarak da örmek isteyeceğiniz zarif ve gösterişli liflerden. Nazar boncuklu lif modellerini kızlarımızın oğullarımızın çeyizlerine mutlaka örelim. Güzel yavrularımıza nazar değmesin. Nazara inanıyorum ama nazar boncuğunun koruduğuna inanmıyorum. Sanki daha çok dikkat dağıtmak için takılıyor. Kötü gözlerin ilgisi nazar boncuğu oluyor kişiye odaklanamıyor. Ben böyle düşünüyorum. Sizce nasıl oluyor.

Nazar boncuğu lif modellerinden daha önce de bahsetmiştik. Kese lif yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz nazar boncuklu liflere bir göz atalım. Uzun lif modelleri, kare lif modelleri, yuvarlak lif modellerinde renk seçimlerini mavi, sarı gibi renklerden yana kullanarak nazar boncuğu görünümü verebilirsiniz. Mesela örümcekli nazar boncuğu lif yapılışı farklı renklerde de örülen liflerden. Nazar boncuğu yuvarlak lif yapımı ise baklava dilimlerinden oluşuyor gibi duruyor. Oldukça güzel. Şimdi detaylarıyla nazar boncuğu lif modelleri anlatımına geçelim.

Nazar Boncuklu Fırfırlı Kese Lif Nasıl Örülür?

Lif modellerinden sade ve gösterişli bir örneğin yapılışını hazırladık. Sarı, açık mavi, koyu mavi ve beyaz ip kullanarak lifimizi örüyoruz. 2 adet küçük yuvarlak lif örüyoruz. Bu parçaları birleştirerek kese lif görüntüsü elde ediyoruz. Ortaya aşağıdaki gibi bir model çıkıyor.

Kese Lif Modelleri Yapılışı 3

Çok güzel değil mi. O halde videoya geçip kese lif modelleri yapılışını öğrenelim. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler