Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Sezon Yıldız Lif Yapılışı

Yeni sezon yıldız lif yapılışı modellerine başladık. Bomba bir model ile devam ediyoruz. Yıldızlı çiçekli harika bir model. Yıldız lif nasıl örülür çeşitli birçok modelden bahsettik. Örümcekli yıldız lif yapımı, çiçekli  süslemeli lifler gibi birçok örnek var. Yıldız çiçeği motifli lif yapılışı ise yuvarlak ama yıldız şeklinde çiçeklerle süslediğimiz bir lif. Banyolarımızda, banyo lif örneklerini, çeşitli lif örneklerini çok kullanıyoruz. Yuvarlak, kese, uzun, kare gibi çok çeşitlerimiz var. Tığ işi lifler, şiş örgü lifler örüp kullanıyoruz. Hediye ediyoruz. Şimdi yine hediye de edebileceğiniz harika bir model ile devam edeceğiz. Başlıyoruz tarife.

Yıldız Lif Yapımı

Yeniden çeyizleri süsleyecek bir model hazırladık. Hepimiz yeni modeller istiyoruz bunu biliyorum ve bizde hep yeni model olan lif tasarladık. Genç kızların çeyizlerini süslemeli artı sipariş için de çok güzel bir model ve hediye için de çok uygun kolay bir şekilde öreceğiniz yuvarlak lif modeli. Yeni sezon yıldız lif yapılışı için 3 renk lif ipi kullanıyoruz. Beyaz, yeşil, pembe kullandık modelde. 8 no tığ ve makas kullanacağız ayrıca.

İlk olarak 5, 6 zincir çekip halka yapılır. İçine 6 fıstıkla başlayıp kapatılır. Üstüne altı dilim hallinde beyaz ile altı dilim başlanır. Bu altı dilimi artırarak toplam 6 sıra örülür. Her dilim ikiye ayrılır ve 3 er fıstık örerek üçgen şeklinde ayrı ayrı örülür. Her dilimi aynı şekilde örülür. Yeşil renk ile bir sıra kutu tekniği örülür. Yıldız şekli oluşan ve de tepeler oluşan örgünün aralarına 3 e 3 olacak şekilde pembe renk ile kare örülür ve her tepe aralarına aynı şekilde örülür. Beyaz renk ile bir sıra kenar oyası olan gelin tacı ile bir sıra örülür bitirilir. Son olarak orta kısmına süs olarak yeşil renk ile yapraklar yapılır. Yaprakların uç kısmına pembe renk ile üçer fıstık örerek kapatılır. Birde puf çiçek örerek üstüne konur lifimizin orta kısmına yerleştirilir.
Yeni Sezon Yıldız Lif Yapılışı 1

Yeni Sezon Yıldız Lif Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler