Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebek Lif Modelleri Videolu

Lif modellerinde bugün kelebekli bir örnek paylaşıyoruz. Kare lif modelleri olarak tasarlanmış modeli uzun lif modelleri olarak da örebilirsiniz. Kelebek lif modelleri videolu yapılışı olarak hazırlandı. Ve kısaca yapılışına yazılı olarak değineceğiz. Kelebek lif modeli yapılışı için istediğiniz renk düzenlerini kullanabilirsiniz. Belki farklı iplerle motif halinde örülerek bebek battaniyesi modellerinde de kullanılabilir. Kelebek motifli lif modelleri çeyizlik olarak, günlük kullanım modelleri olarak da örebilirsiniz.

Kare Kelebek Lif Modeli

Hemen kelebek lif modelleri videolu tariflerden malzeme listesi ve yapılışı ile başlayalım. Lifimizin yapılışında 4 renk lif ipi kullanıyoruz. Beyaz, fuşya, bordo ve siyah. Siz isteğiniz renk ile yapabilirsiniz. 2 no silikon saplı tığ kullandık. Siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz.  Lifimize beyaz ipimizle 3 zincir çekerek üzerine fıstık yaparak başlıyoruz. İlk olarak 13 fıstıkla başlıyoruz. İki sıra üçlü yıldız tekniği yaparak iki sıra tamamlayıp her sırada diğer renklerimizi kullanarak kelebek teması uyguluyoruz. Kelebek temamız bitince üzerine iki sıra daha beyaz ipimizle örerek tamamlıyoruz. Bir kare oluyor. Kare etrafından bir beyaz bir fuşya ile üçlü yıldız tekniği yaparak etrafını dönerek ilk sırayı tamamlıyoruz. 2 sırada bordo ipimizle yine bir beyaz bir bordo yaparak bu sırada tamamlanıyor. Fuşya rengi ile bir sıra etrafından kutu tekniği geçerek bir sıra tamamlanıyor. Bordo ve beyaz ile yine kutu tekniği yaparak tamamlıyoruz. En son kenar oyamızı ikili fıstık ve pıtırcık yaparak tamamlıyoruz. Lifi bu şekilde tamamlıyoruz. Aşağıda videoda detayları ile görebilirsiniz. İyi seyirler.

Kelebek Lif Modelleri Videolu

https://www.youtube.com/watch?v=ckOjASUvigY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1JF-qMLX2DFkNdBtDdKc_x40gsE3cALV_ljOXcw1qjfrLxAoKHK87Mhhk

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler