Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Laleli Uzun Lif Yapımı

Lif modellerinden yepyeni bir örnek. Uzun lif modellerine şahane bir tasarım ekliyoruz. En güzel lif örneklerini anlatımları ile birlikte sizlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Lif modellerinden kare, yuvarlak, uzun, kese, takım lif modellerinden en güzel örnekleri hazırladık. Çeyizlik lif modelleri olarak örebileceğiniz süper bir tarif. Çilek lif modelleri ve yapılışını da çeyizlik olarak, takım olarak örüp kullanabilirsiniz. Nilüfer çiçeği lif nasıl örülür detaylı anlatımı ile paylaşmıştık. Çeyizlik takım lif modelleri olarak örebilirsiniz. Ördüğünüz lifleri evlenen genç erkeklere, kızlara hediye edebilirsiniz. Eminim çok beğeneceklerdir. Özellikle yeni model, yeni tasarım olan lifleri. Laleli uzun lif yapımı takım olarak tasarlayıp ister satışta, günlük – çeyizlik kullanımda, hediye olarak örebileceğiniz örneklerden. Lif modelleri yapımı için daha fazla anlatıma ulaşmak isterseniz önceki yazıları inceleyebilirsiniz. Şimdi tasarım model yeni örneğe geçelim.

Laleli Uzun Lif Nasıl Örülür?

Şahane bir tarif var sırada. Laleli uzun lif yapımı. Uzun lif örneği için 4 renk lif ipi, 2 adet plastik halka, 1, 75 mm tığ, makas kullanacağız. Lif çok güzel. Malzeme listesinden bahsettiğimize göre önce kısaca yapılışına değinelim. Sonra videolu yapılışını izleriz.

Laleli Uzun Lif Yapımı 2

Öncelikle plastik halka görüntüsünü kapatmak için ilmekler alıp sık iğne yapar gibi kapatıyoruz. Bütün bir halkanın etrafında bu işlemi yapıyoruz. İki halkada da uyguladıktan sonra motiflerin yapılışına geçiyoruz. Ortadan 6 fıstıkla başlayıp 3 sıra örüyoruz. Son sırada tek dilim üzerinde halkayı sabitliyoruz. Her motifi 3 sıra örüp tek dilim üzerinde birleştirme işlemi yapıyoruz toplam 4 motiften oluşuyor lifimiz. Uçlardaki motiflerde halkaları sabitliyoruz. Motiflerin kenarlarında kalan karşılıklı tek dilimlerde 3 sırada eksiltme işlemi yaparak örüyoruz. Yeşil ipimizle 1 sıra kutu tekniği örüyoruz dilimler arasındaki geçişlerde ortada çiçekler için 3 tane dal çalışması yapıyoruz. Bütün kenarda bu işlemi yaptıktan sonra dilimlerin arasındaki dalların uçlarına lale çiçeklerini örüyoruz ve çiçekleri örerken kenarlardan ve çiçek uçlarındaki  sabitleyerek çiçek çalışmasını tamamlıyoruz. Çiçeklerini ördükten sonra modelimizi tamamlamış oluyoruz.

Laleli Uzun Lif Yapımı 1

Şimdi lifimizi ayrıntılı bir şekilde videodan izleyelim. Laleli uzun lif yapımı örülmeye değer çok güzel bir örnek. Sadece orta kısmı yaparak bile kullanabilirsiniz. Çok güzel duruyor.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler