Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kelebek Lif Modeli Yapılışı Anlatımlı

Kelebek lif modeli yapılışında güzel bir örnek daha hazırladık. Çok beğenilecek çeyizler için çok şık bir örnek. Lif modellerinden kelebekli örnekler çok güzel duruyor. Mesela bu örneği farklı iplerle örüp örgü süsleme sanatında da kullanabilirsiniz. Boyutlarını tur sayılarını azaltarak daha küçük örebilirsiniz. Lif örnekleri yapılışı açıklamalı modelleri örüp satış yapabilir, kendiniz kullanabilir veya hediye olarak sevdiklerinize, evlenecek gençlere verebilirsiniz. Tığ işi lif örnekleri çok örülüyor genelde. Şiş örgü lif modelleri de çok güzel oluyor. Saçaklı, püsküllü lif örnekleri örülüyor genelde.

Kelebek Lif Nasıl Örülür?

Kelebek Lif Modeli Yapılışı Anlatımlı

Kelebek lif modeli yapılışı anlatımlı örnek için yarım kalan iplerinizi kullanarak çizgi çizgi, renk renk örebilirsiniz. Hem bu sayede artık iplerin atıllığından kurtulabilir hemde güzel bir lif örmüş olursunuz. Kelebekli lif örneği için 2 renk ip kullanıldı. Kırmızı ve beyaz. Kalp yapımına yakışan en güzel renk kırmızı ama siz istediğiniz renk yapabilirsiniz. Lifimiz 2 küçük kalpten oluşuyor. Ben 2 no silikon saplı tığ kullandım siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz. Lifimize kırmızı ipimizle üst üste 7 fıstıkla başlıyoruz. İlk sıra örülüp 2 sırada beyaz ip sırasıyla kırmızı ip olarak devam ediyor. İki küçük kalp yapıldıktan sonra birleşiyoruz ve etrafından artırma ve eksiltme tekniği uygulayarak 3lü yıldız tekniğiyle birleştiriyoruz. Birleştirme işleminden sonra kenar süsü olarak fıstıklar dan pıtırcıklar yapıyoruz. Daha sonra kelebeğimizin antenleri için üst üste 3 fıstık yapıp ortasına puf çiçeği yada istediğiniz bir çiçek modeli ile lifimizi tamamlıyoruz. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Kelebek Lif Modeli Yapılışı Anlatımlı 1

https://www.youtube.com/watch?v=TuymXZ2gqoc&feature=youtu.be&fbclid=IwAR0WZH7KSt2ruC8nWGFm5hmDysyED6kTQWE9IYblmP1NQlEEqWgHc-2GPFY

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler