Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Örnekleri Yapılışı Açıklamalı

Kırmızı kırmızı çıtır çıtır çiçek açmış çok güzel bir lif. Yapılışı video anlatımlı. Çeyizlik lif modelleri için çok uygun bir örnek. Kenarı dilimli yuvarlak lif modellerinden. Gelin lif modeli olarak örebilirsiniz. Evlenecek bir yakınınıza hediye olarak verebilirsiniz. El emeğinden daha güzel hediye yoktur bence. 4’lü takım lif yapılışı da hediyelik olarak verilebilecek çok güzel modellerden oluşuyor. Basit banyo lifi yapımı örneklerini birçok renkle örerek yeni model haline dönüştürebilirsiniz. Lif örnekleri yapılışı açıklamalı modellerin üzerinde küçük değişiklikler yaparak yeni model gibi örebilirsiniz.

Bahar  Çiçeği Lif Modelleri

Yazı, baharı andıran çok güzel bir lif. Lif örnekleri yapılışı açıklamalı modelde kırmızı gülleri her renk ile örebilirsiniz. Modelin nasıl yapıldığına kısaca değinecek olursak her zaman olduğu gibi başta lif ipleri gerekli. Modeldeki gibi örebilir veya elinizde olan ipleri değerlendirebilirsiniz.

Lif Örnekleri Yapılışı Açıklamalı

Lifimizde 3 renk lif ipi kullanıyoruz. Zemin için beyaz yaprakları için yeşil ve gülleri için kırmızı. 2 no silikon saplı tığ kullanıyoruz. Siz elinize yatkın bir tığ kullanabilirsiniz. Lifimizi 3 lü yıldız tekiyle örüyoruz. Beyaz ipimizle sihirli halkayla başlıyoruz. İçine 6 fıstık yapıp ilk sırayı tamamlıyoruz. 2 sırada artırma tekniği kullanıyoruz. 3 sırada yeşil renkle yapraklarımızı yapıyoruz. 4 sırada yapıp bitiriyoruz her yaprağımzı ortasına güllerimizi yapıyoruz bu yaptığımız motiften 7 tane yapıyor ve bunları kırmızı iple motiflerimizi birleşiyoruz. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Lif Örnekleri Yapılışı Açıklamalı 1

Lif çok güzel görünüyor. Her yuvarlakta farklı renkli çiçekler yapabilirsiniz. Şimdi detaylı yapılışını videolu olarak izleyelim. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=UInfdHFdrbY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR20J7Y9TbSTMnBG5eF01Porgq3lbAYNjudMqpF3PtMQJ4CGq9Pm7HG4YTE

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler