Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Puzzle Lif Modeli Yapılışı

Lif modellerinden çok hoş bir örneğin anlatımıyla devam ediyoruz. Sırada çok beğeneceğiniz kolay liflerden bir anlatım var. Hem kolay hem gösterişli lif örneklerinden. Lif iplerinden kalan parçaları kullanmak için ideal bir örnek. En yeni lif modelleri ve yapılışından. Severek keyifle öreceğiniz örneklerden. Yeni tasarım liflerden. Renkli örgü modellerinden, çeyizlik lif modelleri olarak en çok ördüğümüz örgülerden. Bu modeli günlük kullanım için veya çeyizlik olarak örüp kullanabilirsiniz. Örgülerinizde renklerle dilediğiniz gibi oynayabilirsiniz. Sevdiğiniz renkleri bir araya getirerek örebilirsiniz. Pembe tonlarında iki renk kullanarak örüyoruz. Ana renk olarak beyaz ip kullanıyoruz. Her renk düzeninde örülecek liflerden. Bebek battaniyesinde kullanabiliriz. Oluşan boşluk kısımlarını yarım motif yaparak tamamlayabiliriz. Battaniye olarak ördüğümüzde yine lifin kenarında kullanılan lif kenar oyası modelini kullanabiliriz. Puzzle lif modeli yapılışını detaylarıyla izleyelim.

Puzzle Lif Modeli Yapılışı 1

Puzzle Lif Nasıl Örülür?

Lif yapımında altıgen motifler kullanıyoruz. 1 motifte 3 renk var. 3 rengi aynı anda kullanarak örüyoruz. İpleri iç kısımdan yürütüyoruz. Böylece ipler görünmüyor. Gizlenmiş oluyor. Yıldız tekniğiyle örülen lif göz kamaştırıyor. Dilerseniz farklı iplerle örüp farklı örgülerde de kullanabilirsiniz. 7 adet motif örüyoruz. Sonra fıstıkları birleştirerek lifi tamamlıyoruz.

Puzzle Lif Modeli Yapılışı 3

Puzzle Lif Modeli Yapılışı 4

Motifler yukarıdaki gibi. Birleştirildiğinde ise aşağıdaki gibi görünecek.

Puzzle Lif Modeli Yapılışı

Puzzle Lif Modeli Yapılışı 2

Motiflerin duruşunu, lifin duruşunu inceledik. Şimdi ise örmeye geçelim. Puzzle lif modeli yapılışı hepimiz için yayında. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler