Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Lif Modelleri

Lif modellerinden çok güzel bir örneğin tarifini daha hazırladık. Bu modeli daha uzun örerek bebek battaniyesi modellerinde de kullanabilirsiniz. Her renk ile çok güzel olacak bir model. Tarifini videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek rahatlıkla örebilir ve istediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Güzel lif modellerini çeyizleriniz için günlük kullanımlarınız içinde örebilirsiniz. Ağırlıklı olarak tığ işi banyo lifi modellerinin anlatımlarını paylaşıyoruz. Şiş örgü lif örneklerinden de anlatımlarımız var. Beğendiklerinizi örebilirsiniz. Çiçek motiflerini birleştirerek lif örnekleri örebilirsiniz kendinize. Yeni başlayanlar için kolay lif modellerinin tarifine hazırsanız geçelim. Ve ayrıntıları öğrenelim.

2019 Lif Modelleri

Mavi beyaz renklerde yeni başlayanlar için kolay lif modelleri yapılışı hazırladık.  Bebek battaniyesinde, hırka modellerinde, yelek modellerinde de kullanılabilecek bir örnek. Hemen kısaca yapılışına geçelim. Tığ olarak 2 nolu tığ kullanıyoruz. İlk önce 5 zincir çekip bir halka oluşturarak başlıyoruz. Halkanın içine 3 dolgulu 8 tane fıstık yapılıyor toplamda 25 tane bu küçük motifler yapılıyoruz. Daha sonra ip kopartmadan sırasıyla birbirine ekliyoruz. Ve 2 sıra kenar oyası ile lifimiz tamamlanıyor. Yapımı bir o kadar zevkli bu modeli hep birlikte örelim isterseniz tüm motifleri aynı renk yapabilirsiniz. Bu modelden dantel ipiyle dantel olarak ta örebilirsiniz yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin. Şimdi de videolu olarak yapılışını görelim.

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Lif Modelleri

Yeni Başlayanlar İçin Kolay Lif Modelleri 1

https://www.youtube.com/watch?v=dr4Ib4K7SkA&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1ZsxlmrUcSEyWG8F5KwBUgrc3zXNH5b_-RMMW_C2JGOldtcQBtvXJ5cHQ

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler