Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Altıgen Lif Yapımı

Lif modellerinden çok güzel, kullanışlı bir tasarım daha. Yıldız altıgen lif yapımına geçmeden lif örneklerinden altıgenli bir iki modele değinelim. Altıgen lif modeli yapılışı çok beğeneceğiniz büyüterek paspas modellerinde, battaniye modellerinde de kullanacağınız bir örnek. Fıstıklı lif modelleri yapılışı da altıgen liflere örnek.

Altıgen Lif Modeli Nasıl Örülür?

Bugün de çok güzel şık görünen aynı zamanda kullanışlı olan yeni tasarım yıldız altıgen lif yapımını sizlerle paylaşacağız. Modelimiz görünüm olarak güzel olmakla beraber oldukça da kullanışlı ister çeyizlik olarak yapın isterseniz hediyelik olarak isterseniz de satış yapıp evinize katkıda bulunmak için örün.

Yıldız Altıgen Lif Yapımı

Modelimiz için kullanılan malzemeler ise. 7 numara tığ, dört renk lif ipi yeterli oluyor model için. Kullanılan teknikler ise üçlü fıstık yani yıldız tekniği kullanılarak örülüyor. Yıldız küp lifi yaparken tek dikkat etmemiz gereken eksiltme yerleri. Orta kısımdan 6 zincir çekip içine 6 tane fıstık yapıp aralara iki zincir çekerek ilk sıramızı bitiriyoruz ikinci sıramız için her fıstığın tepesine bir tane fıstık yapıp kapatıyoruz ve kapattığımız fıstığın tepesine tekrar dibine batıp ikili olarak topluyoruz tekrar ilmeğimizi uzatıp ikili olarak bir tane daha fıstık yaparak aynı yuvanın içinde iki tane fıstık yapmış oluyoruz. Tepeden saydığımız da her dilimde 2 tane fıstık olacak bu şekilde 4 tane fıstık olana kadar arttırma yapıyoruz. Devamında eksiltme işlemlerimize geçiyoruz. Her dilimi tepede ikili fıstık toplayana kadar eksiltip orta zemini bitiriyoruz. Yıldızımızı yaptıktan sonra yıldız aralarına küp görünümünü örüyoruz. 3 tane farklı renk lif ipi kullanarak küp şeklini örüyoruz. En son ara kısımlarını orta zeminde kullandığımız renk ile örüp kenarı oyasını dönüp bitiriyoruz. Ortası için istediğiniz süsleme çiçeğini kullanabilirsiniz dilerseniz puf çiçeği yapın dilerseniz fiyonk ya da farklı bir süsleme de yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için videolu olarak anlatımını da paylaşıyoruz ki takılmadan rahatça ürün diye.. Dilerseniz artık yapım videosuna geçelim iyi seyirler.

Otomatik taslak 26

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler