Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Banyo Lif Örnekleri Yapılışı Anlatımlı

Lif modellerinden çiçeklerle süslenmiş güzel bir örnek ile devam ediyoruz. Tığla yapılan lif modellerini sizde sevdiğiniz renklerle örebilirsiniz. Banyo lif örnekleri yapılışı anlatımlı model yuvarlak lif modelleri kategorisine koyacağımız örneklerden. Renkli örgü modelleri ile çok güzel lif örnekleri örebilirsiniz. Annem ördüğü şal modelini uyarlayarak midye kabuğu lif yapımı videolu bir modele çevirmişti. Sizler tarafından çok sevildi. Sonra bu örnek yelek modellerine de uyarlandı. Yani farklı bir modelde ördüğümüz örneği lif modellerine de uyarlayabiliriz. Sevdiğiniz bir modeli lif yapımında kullanabilirsiniz.

Kolay Banyo Lifi Nasıl Örülür?

Banyo Lif Örnekleri Yapılışı Anlatımlı

Banyo lif örnekleri yapılışı anlatımlı modelde 3 renk lif ipi kullanıyoruz. Sevdiğiniz, birbirine yakıştırdığınız ipleri kullanabilirsiniz. Kısaca lifin yapılışına değinelim. Sonra videosunu izleriz.

Lifimize 6 zincir çekerek başlıyoruz. Zincir içine aralarda iki zincir çekerek yuvalar oluşturuyoruz.  İkinci sırada her fıstık arasına 2 li fıstıklar yapıyoruz. Fıstıklarımızı 4 dolgulu yapıyoruz. 3. sırada aralarda 3 zincir ikili fıstıkların içine ikili fıstıklar yapıyoruz. 4 sıra aralarda bir zincir artırarak 4 sıra yapıyoruz. 5 sırada her fıstık arasına 3 fıstık yapıp diğer sırada her fıstık arasına ikili fıstık yapıyoruz. İki sıra bu şekilde örüp her dilimi birer birer eksilterek tek fıstık kalana kadar eksiltiyoruz. Lifimiz dilimleri tamamladıktan sonra etrafından bir sıra yeşil bir sıra pembe ile örüp en son beyaz ipimizle kenar geçiyoruz. Üzerine 11 tane puf çiçeği ile süslüyoruz. Puf çiçeği yapılışı 6 zincir çekerek başlıyor. zincir içine 6 tane aralarda 3 zincir çekerek yuvalar yapıyoruz. Yuvaların içine 8 dolgulu fıstıklar yaparak tamamlıyoruz. En son ortasına bir fıstık yaparak puf çiçeğimizi tamamlayıp lifimizin üstüne dikiliyoruz.

Banyo Lif Örnekleri Yapılışı Anlatımlı 1

Banyo Lif Örnekleri Yapılışı Anlatımlı 3

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler