Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kare Kasnak Lif Modelleri Yapılışı

Lif örneklerinden yine kolayca yapacağımız bir modelin yapılışını hazırladık. Kare kasnak lif modelleri yapılışı. Dokuma şeklinde olan lifi 2 renkli lif modelleri olarak hemen yapabilirsiniz. Hatta çocuklarımıza bile bu lifi yaptırabiliriz. Çocuklarımızın da el becerileri gelişmiş olur. Derslerden yorulan çocuklar hobi dünyası çalışmalarıyla ilgilenerek biraz rahatlayabilirler. Ben şuan kızıma tığ işi örgüleri öğretiyorum. 5. sınıfa gidiyor. Makrome öğrendi, punch nakışını öğrendi. Şimdi tığ işi örgüye başladı. Daha sonra şiş örgü ve kanaviçe etamin örnekleriyle devam edeceğiz. Dersleri bittiğinde veya molalarında örgüye oturuyor. Tabi aralarda oyun oynadığı, resim yaptığı veya hiçbir şey yapmadan oturduğu veya TV izlediği zamanlarda oluyor. Kasnakta lif modelleri de çocuklarımıza öğretebileceğimiz modeller arasında. Kolay desenleri yapabilirler.

Bu paragrafta kasnak lif modellerinden söz edeceğiz. Dikdörtgen kasnakta lif yapımı iki renkli olarak çalıştığımız örneklerden. Çiçek desenli. Kasnakta lif yapımı videolu anlatım flamingo desenli çocukların çok seveceği modellerden. Kare kasnakta lif yapımı video izleyerek öğrendiğimiz modeli de çok seveceksiniz. Önceki içeriklerimizden tüm lif modellerine ulaşabilirsiniz. Şimdi kare kasnakta lif modelleri yapılışını öğrenme zamanı.

Kare Kasnakta Lif Nasıl Örülür?

Kasnakları hazır olarak tuhafiyelerden alabilirsiniz. Yada evde kendiniz ahşap çıtalar ve çivilerle istediğiniz boyutlarda örebilirsiniz. Kasnakları çok büyük hazırlayarak yani 90 x 90 cm 60x 60 cm gibi ölçülerde ayarlayarak bebek battaniyesi olarak da yapabilirsiniz. Çıtalar bulamadığınızda köpükleri, karton kutuları, kolileri de kasnak olarak kullanabilirsiniz.

Kare Kasnak Lif Modelleri Yapılışı

Kare Kasnak Lif Modelleri Yapılışı 1

Son olarak videoya geçiyoruz. Detaylarıyla kare kasnak lif modelleri yapılışını öğrenelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler