Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Lif Nasıl Örülür?

Lif modellerinden güllerle süslenmiş çok güzel bir örnek. Anlatımını videolu olarak burada bulabilir ve ister çeyizlik olarak isterseniz de günlük olarak örüp kullanabilirsiniz. Üç boyutlu lif modelleri yapılışına örnek olarak gösterebileceğimiz bir model. Lif örneklerinde anlatımlarımızı videolu olarak hazırlıyoruz. İlk defe lif örecekler veye yeni model arayanlar için süper bir örnek. Lif modelleri anlatımlı yapılışı için yıldız lif nasıl örülür detaylara geçelim.

Yıldız Lif Örnekleri Anlatımlı

Yıldız lif nasıl örülür kısaca değinelim. 4 renk lif ipi kullanıyoruz. Beyaz, yeşil ve tercih ettiğiniz renklerde. 1,3 mm tığ, iğne ve iplik, inci ve makas kullanıyoruz.

Lifimizi yıldız örgü tekniğini kullanarak dilimler halinde örüyoruz ve birleştirerek yıldız lif elde ediyoruz. 3 zincir çekerek başlıyoruz 2. Zincirin içine fıstık yapıp kapatıyoruz ve 3 lü fıstık halinde örüyoruz her sıranın sonunda artırma işlemi yaparak fıstık sayılarımızı artırıyoruz. 8 fıstık olana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. 8 sıradan sonra her sıra başında eksiltme işlemiyle sıramıza başlıyoruz ve bütün fıstıklar bitene kadar 8 sıra olarak bu işlemi tekrar ediyoruz. Baklava dilimi seklinde 6 parça örüyoruz. Her dilimin üzerine dikişsiz olarak yaprak uygulaması yapıyoruz. Yaprakları bitirdikten sonra dilimleri aralardan tekli fıstıklar yaparak birleştiriyoruz. Bütün dilimleri birleştirdikten sonra kenar oyasını yapıyoruz. Kat kat olan güllerimiz için ortada 12 trabzan yaparak çiçeğimizin ortasını hazırlıyoruz. Diğer renk ipimizi trabzanın tepesine sabitliyoruz. 7 zincir çekiyoruz 2. Zincire bir sık iğne yapıyoruz ve ilmeğimizi tığımızda bekletiyoruz sonrasında toplamda 11 dolgu olacak şekilde zincirin etrafından ilmek alıp kapatarak ve ilmekleri tığımızda bekleterek bu işlemi yapıyoruz. 11 dolgu olduktan sonra bir kerede içinden ilmeği geçirip kapatıyoruz böylelikle çiçeğin yaprağını oluşturuyoruz. Gülümüzün yapraklarını bu şekilde 4 kat olacak şekilde oluşturuyoruz. İlk sırada 6 yaprak. İkinci sırada 8 yaprak. Üçüncü sırada 10 ve dördüncü sırada 10 yaprak olarak 4 katli gülümüzü örüyoruz ortasına inci dikerek ve yaprakların üstünde kalacak şekilde her dilime çiçeklerimizi dikerek sabitliyoruz.

Yıldız Lif Nasıl Örülür?

Yıldız Lif Nasıl Örülür? 1

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler