Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üç Boyutlu Lif Modelleri Yapılışı

Lif modellerinden dekor olarak da kullanacağınız güzel bir örneğin yapılışı var sırada. Üç boyutlu lif modelleri yapılışı. Videolu anlatımlı bir model. Lif modelleri yapılışıbanyo dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Örgü gül modellerinden süper bir örnek. Dekor olarak 3 boyutlu lif yapılışından farklı bir örneğimiz de var. O modelleri de kullanabilirsiniz. Lif örneklerinden yeni modelin tarifine geçiyoruz. Hazırlayın ipleri.

Kat Kat Lif

Biz yine bir güzellik yaptık. Artık genç kızlarımız çok değişik göz alıcı model lifler istiyor. Bizde çok güzel ve çok şık gül demeti lif modeli hazırladık. Artık sizler de yapar hem çeyizlik hemde sipariş yapabilirsiniz. Gül demeti lif modeli banyo ve lavabo gibi yerlerde süslemek amaçlı kullanılabilir. Üç boyutlu lif modelleri yapılışının kısaca yapılışına geçiyoruz. Malzeme olarak 2 renk lif ipi kullanıyoruz. Makas ve 8 numara tığa ihtiyacımız olacak.

Üç Boyutlu Lif Modelleri Yapılışı 1

Zincir üstüne altı dilim hallinde beyaz ile 5 sıra yuvarlak bir taban örülür. İki sıra da yeşil örülür. Yeşil renk ile her dilim ayrılarak yıldız şekli vererek örülür bir yıldız taban oluşturulur. Gül yapraklarını oluşturmak için orta kısmından başlayarak yıldız tekniği örülerek bir sıra döne döne 5 sıra örülür. Tekrar üstüne 1 sıra daha örülür iki sıra olur. Üçüncü sırada gül yapraklarını 5 er yan fıstık halinde ayrılarak eksiltme tekniği yaparak ikişer sıra örülür ve bu işlem dönerek ördüğümüz iki sıranın fıstıkları bitene kadar örülür. Gül yapraklarını bitirince panç ipi ile bir sıra her yaprakların üstüne kenar oyası örülür. Ortasına istenen süsleme çiçek yada ponpon koyulur. Ve mutlu son çok şık bir gül demeti lif modeli hazır olur. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Üç Boyutlu Lif Modelleri Yapılışı

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler