Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Lif Modelleri

Lif örneklerinden siyah beyaz çok güzel bir örneğin yapılışı var sırada. Yıldız lif modellerini her renk ile örebilirsiniz. Yeni bir örnek. Yeni bir tasarım. Yıldız lif modellerini yuvarlak olarak da örüp bırakabilirsiniz. Boyutlarını yuvarlak kısmını istediğiniz gibi büyütebilirsiniz. Yıldız lif örneklerine anlatımlı birçok modelimiz var. En son paylaştığımız modellerden bahsedelim biraz. Çiçekli yıldız lif nasıl örülür detaylara önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Simli iplerle ördüğümüz harika bir modeldi. Tam çeyizlik. Nazar boncuğu yıldız lif yapılışı da öyle. Fırfırlı yıldız lif yapılışı mutlaka örmeniz gereken modellerden. Hadi şimdi yeni yıldız lif modelleri yapılışına geçelim.

Yıldız Lif Nasıl Örülür?

Yine yepyeni bir lif modelinin yapımını paylaşıyoruz. Yeni tasarım olan ve çok sevilerek örülecek bu lifin tasarımı örgü sevdasına ait ayrıca yapım videosunu da örmek isteyenler için hazırlamış. Bizde bu güzel lifin yapım aşamasını sizlere ulaştırıyoruz. Çukur dizisini izleyenler için harika bir lif. Özellikle eşlerinize örebilir ya da bohçalara yapabilirsiniz. Çeyizler de yerini alacak güzel bir lif modeli. Çukur dizisinde çukuru temsil eden ve oldukça anlamlı olan işaret şimdide lifleri süslüyor. Yani aile her şeydir anlamına gelen bir işaret.

Yapım malzemeleri ise ;

– 2 renk lif ipi

– 7 numaralı tığ (siz elinizin ayarına göre tığ numarası kullanabilirsiniz)

Videoda beyaz zemine siyah olarak çalışılmış. Ama dilerseniz tam tersi de yapıp siyah zemine beyaz olarak da örebilirsiniz. Ya da zemin olarak beyazı tercih edip çukur işaretini mavi pembe gibi tonlarda da çalışabilirsiniz. Lifin yapım tekniği oldukça kolay tekli fıstık olarak örülmüş. Renk değişiklikleri yaparak model verilmiş. 10 fıstık olana kadar örüp daha sonra her dilim ayrı ayrı eksiltilerek yıldız formu verilmiş. Son olarak kenar oyası dönülüp bitirilmiş. Dilerseniz anlatımlı videodan da destek alarak yeni çukur lifimizi örelim. Kolay gelsin.

Yıldız Lif Modelleri 3

Yıldız Lif Modelleri 2

Yıldız Lif Modelleri 1

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler