Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Fırfırlı Yıldız Lif Yapılışı

Harika bir tasarım lif modelleri daha. Fırfırlı lif modellerimiz arasına süper bir lif örnekleri tarifi ekliyoruz. Fırfırlı lif modelleri yapılışında harika örnekler paylaştık. O modeller arasına belkide en güzellerini ekliyoruz. Yıldız lif modellerini önceki fırfırlı liflerle birleştirerek takım lif modelleri olarak örebilirsiniz. Takım olarak örmek isterseniz yuvarlak fırfırlı uzun lif yapılışından uzun olan life, fırfırlı lahana lif modelinden ise yuvarlak modele ulaşabilirsiniz. Aynı modeli yüz lif modelleri veya 2 parça örüp kese lif modelleri olarak da örüp kullanabilirsiniz. Daha önceki paylaştığımız fırfırlı liflerden bahsettik ayrı veya takım olarak örmek isteyebileceğiniz fırfırlı yıldız lif yapılışına geçelim.

Yıldız Şeklinde Lif Modelleri

Fırfırlı yıldız lif yapılışı için istediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Modeldeki lif için 3 renk lif ipi, 2 numara yani 2 mm tığ kullanıyoruz. Ve ayrıca 7 numara demir saplı tığ kullanıyoruz fırfırı yapmak için. Ve makasa ihtiyacımız olacak. Malzemeler hazırsa kısaca fırfırlı yıldız lif yapılışına değinelim.

Fırfırlı Yıldız Lif Yapılışı 2

Lifimiz yıldız şeklinde ve yıldız örgü tekniği ile örülmüştür. Ortadan 6 fıstık olarak lifimize başlıyoruz ve 6 dilim olarak örüyoruz. Her dilim sonunda artırma işlemi yapıyoruz. 4 . sırada yeşil ip ile yaprak uygulaması yapıyoruz ve her dilimde bunu uyguluyoruz. 6. sırada da yaprak uygulaması yaptıktan sonra her dilimde ayrı ayrı olarak eksiltme işlemi yapmaya başlıyoruz. 4 fıstık olan sırada yine yaprak uygulaması yapıyoruz. Tomurcuk çiçeklerimizi yaprakların ortasına sonradan yapıyoruz ve lifimizin kenarlarında ve dilim aralarında fırfır için yuvalar oluşturuyoruz. En son fırfır uygulaması yaparak modelimizi tamamlıyoruz.

Fırfırlı Yıldız Lif Yapılışı 1

Fırfırlı Yıldız Lif Yapılışı

Lifimize kısaca değindik. Anlatımda ve görselde olduğu gibi 3 boyutlu, tomurcuklu olarak örebilirsiniz. Veya aşağıda videoda gördüğünüz gibi düz olarak yıldız lifleri örüp kenarına fırfırlar ekleyebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler