Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İnci Çiçekli Kese Lif

Kese lif modellerine yeni bir örnek daha ekliyoruz. Çok güzel ve kullanışlı bir model. Kese lifin yapılışı sizlere videolu olarak hazırlandı. Yine azda olsa yazılı anlatımını da bulacaksınız. Çiçekleri renk renk örebilirsiniz. Taban farklı, üst farklı renklerde örebilirsiniz. Gökkuşağını andıran renklerde örebilirsiniz. Lif örneklerinden kese şeklinde ördüğümüz laleli kese lif yapılışı, kapkek kese lif yapılışı, güllü kese lif gibi birçok örneğimiz var. Şimdi o güzel lif modelleri arasına inci çiçekli kese lif tarifi hazırladık. Biran önce yapılışına geçelim.

Çiçekli Kese Lif Yapımı

İnci Çiçekli Kese Lif 1

İnci çiçekli kese lif yapımı için 5 numara tığ kullanıyoruz. Tek renk lif ipiyle yaptığımız modelde isteğe bağlı olarak çiçeklerin orta kısımlarına yarım inci boncuk dikebilirsiniz. Çeyizlerin vazgeçilmezi olan liflerinize bugün bir yenisini ekliyoruz. Dilerseniz bu kese lifin yuvarlak ve karesini de yaparak takımı tamamlayabilirsiniz. Hemen bu şık modelin yapımına geçelim.

İnci Çiçekli Kese Lif 2

Üçgen olarak başladığımız modelde her sıra düzenli olarak artırma yaparak fıstık sayımızı 12 ye kadar çıkarıyoruz. 12 olduktan sonra 11 sıra hiç artırma yapmadan örerek alt taban kısmını bitiriyoruz. Bu düz yıldız tekniğiyle ördüğümüz kısım lifimizin alt kısmı olacak. Üst kısmı için eni 12 fıstık boyu 3 fıstık olan yıldız tekniğiyle örülen 2 parça yapıyoruz. Parçaların orta kısmına 3 tane puf çiçek yapıyoruz ve bu çiçeklerle bu dikdörtgen parçaları birbirine birleştiriyoruz. Çiçekler aynı zamanda birbirine de sabitleniyor. Birleştirme işleminizi tamamladıktan sonra lifimizin uç kısmına geçiyoruz. Üç kısmı için de ilk sırada 3 puf çiçek yapıp birleştirerek devam ediyoruz. 2. Sırada bu ilk sırada yaptığımız 3 çiçeğin orta kısımlarına 2 çiçek yapıyoruz. En son 3 sırada ise tam orta kısma 1 çiçek yaparak üç kısmı bitiriyoruz. Toplamda 9 adet puf çiçek yapıyoruz. İlk yaptığımız alt zemin lifle bu çiçekli kısmı birbirine kenar oyası yaparak birleştiriyoruz. Modelimiz kese olduğu için düz olan tarafta kenar oyasını sadece bir kenardan geçiyoruz. Daha hoş görünmesi için biz çiçeklerin orta kısımlarına yarım inci boncuk diktik. Umarım beğenirsiniz. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin.

İnci Çiçekli Kese Lif

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler