Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kapkek Kese Lif Yapılışı

Kapkek lif yapımı yuvarlak lif modelinden sonra şimdi kapkek kese lif yapılışında. İsterseniz takım lif modelleri olarak örebilirsiniz. Kapkek kese lif yapılışını çocuklarınız için örebilirsiniz. Lif modellerinden kese lif örnekleri modellerinden kapkekli örneğimizin hemen yapılışına geçelim.

Kapkek Kese Lif Nasıl Örülür?

Kapkek Kese Lif Yapılışı

Kapkek kese lif yapılışı için 4 renk lif ipi ve kek detayının içindeki şeker süsleme detayı içinde renk renk kalan ipleri değerlendirdim. 7 numara tığ ve makas kullandım.

Kapkek Kese Lif Yapılışı 1

Modelimize beyaz ip ile 6 fıstık yaparak başlıyoruz 6. Fıstık kenar fıstığı olarak kalıyor. Model 5 fıstık üzerine kuruluyor. Yıldız örgü tekniği ile örüyoruz ve sıra sonlarında artırma işlemi yaparak her sırada fıstık sayılarını artırıyoruz. 2. Sıradan itibaren kahverengi ip ve beyaz ipi aynı sırada örüyoruz. Kenarlarda 1 er fıstık beyaz ip ile örerken ortada kahverengi ipi kullanıyoruz. Bu şekilde 5 sıra örüyoruz kahverengi ip ile 9 fıstık olana kadar toplamda sıradaki fıstık sayısı 11 olana kadar bu işlemi tekrar ediyoruz. Bir üst sırada da beyaz ipi kullanıyoruz ortadaki renk tercih edilen bir renk ile kek rengine geçiş yapıyoruz. 1 sırada bu şekilde örerek sıramızı 12 fıstığa çıkarıyoruz. Bu sırada sıra sonunda beyaz ipimizi kesiyoruz. Sadece kek rengi ile ve aralarda kalan iplerimizle renkli fıstıklar yaparak 2 sıra ayni sayıda sonrasında da her sıranın sıra başında eksiltme işlemi yaparak 6 fıstık kalana kadar örüyoruz. Modelimiz iki parçadan oluşuyor. İki parçayı üst üste koyarak beyaz ip ile ördüğümüz yerleri beyaz ip ile tekli fıstıklar yaparak birleştiriyoruz. Kek rengine geçiş yaparak ayni şekilde kenarlardan 4 er fıstığı birleştiriyoruz üst kısımda 16 fıstık olarak açık kalacak şekilde. En son tek parça üstünde kırmızı ipimizle vişne detayını ördükten sonra modelimizi tamamlıyoruz. Yuvarlak olarak kapkek lif çalışması daha önceden yapmıştım bu kese lif ile güzel bir ikili oldular kombin olarak kullanılabilir. Yapacak olan herkese şimdiden kolaylıklar dilerim.

Kapkek Kese Lif Yapılışı 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler