Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Lif Modelleri Anlatımlı

Lif modellerinden güzel bir anlatım daha hazırladık. Lif modelleri anlatımlı olarak videolu olarak hazırladığımız bir model. Videoda modelin nasıl yapıldığını baştan sona ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Lif modelleri genel olarak videolu olarak hazırladığımız modellerden. Güzel lif modellerinden bahsedelim şimdi yeni örneğe geçmeden önce. Mesela kelebek motifli lif modelleri çok güzel bir örnek. Banyo lif örnekleri yapılışı açıklamalı süper bir model. Uzun lif modelleri sevenler için kilim desenli bir örnek. Şimdi yeni modelin yapılışına geçiyoruz. Lif modelleri anlatımlı örnek için hazırlayın ipleri, tığları hemen altta yapılışını bulacaksınız.

Yeni Lif Modelleri

Yine değişik bir model lif yapıyoruz. Sizlere yeniden güzel modellerle geliyoruz. Sizlere en iyi bir şekilde öreceğiniz kolay sarı sonbahar çiçeği lif modeli ile yeniden sizlerleyiz. Herkesin istediği hep yenilik olsun bizde o yüzden her zaman kolay ve yeni modeli sizlere hazırladık. Lif modelleri anlatımlı örnek için 3 renk lif ipi, 8 no tığ, makas gerekli. İlk olarak kutu tekniğini örüyoruz. Sekize sekiz kare bir taban örüyoruz.
Bu ördüğümüz kare tabanın her kenarına aynı işlemi kullandık. Dört kenardan bir tanesi üst üste eksiltme veya artırma yapmadan bir sıra örülür. İkinci sırada eksilterek örülür. Üçüncü sırada eksilterek orta kısma yaprağı koyuyoruz. Dördüncü sırada çiçeği koyuyoruz.
5, 6 ,7. Sıralar eksilterek örülür. Dört kenarı aynı şekilde örülerek bitirilir. Bir sıra kutu tekniği örülür. Bir yıldız tekniği örülürken yeşil yapraklar konur tam köşe kısımlarda 1 artırma yapılır bitirilir. Bir sıra beyaz örülür örerken pembe çiçekler konur yine gerdirme olmasın diye artırma yapılır sırayı örerken kenar oyası da örülür sıra tamamlanır. Bu şekilde sonbahar çiçeği kare lif modelini örmüş olduk. Yapacak olanlara şimdiden kolay gelsin.

Lif Modelleri Anlatımlı 1

Lif Modelleri Anlatımlı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler