Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yıldız Lif Yapımı

Yepyeni bir lif modelleri yapılışı. Yıldız lif yapımı. Tarifi yine sizlere videolu olarak hazırladık. Videodan takip ederek yeni lif modelini kolaylıkla yapabilirsiniz. Lif modelleri en çok ördüğümüz örgü modellerinden. Yıldız lif modellerinin birçok çeşidi var. Yıldız çiçeği lif tarifi çok güzel bir örnek. Nazar boncuğu yıldız lif yapılışı ise takım lif modelleri olarak ördüğümüz ve takımın içinde bulunan yıldız örneğinden oluşuyor. Tek başına veya takım olarak da örebileceğiniz bir model. Şimdi yıldız lif yapımı detaylarına geçelim. Ve örmeye başlayalım.

Yıldız Lif Nasıl Örülür?

Yıldız lif yapılışını sizlere kısaca yazılı olarak ve videolu olarak hazırladık. Yıldız lif yapımı evde kalan ipleri değerlendirmek içinde güzel bir model. Yıldız lif yapımı için 5 renk lif ipi kullanıyoruz. Mor, beyaz, sarı, mavi ve pembe. Siz isteğiniz renklerle yapabilirsiniz. Lifimize ilk önce mor ipimizle 3 zincir çekerek ve içine bir fıstık yaparak başlıyoruz. Sıra sonunda artış yaparak sıramızı tamamlıyoruz. Her sıra sonunda artırarak 3 sıra yıldız tekniği yapıp 4 sırada sıra başında eksiltmeler yapıyoruz.  2 fıstık kalana kadar eksiltiyoruz. Bir baklava dilimi oluşturuyoruz. Beyaz ipimizle etrafından artırma yaparak ilerliyoruz. Her sıra da farklı renk kullanarak 5 sıra bu şekilde örüp bir parçayı bu şekilde tamamlıyoruz. Bu parçadan 5 tane aynı teknikle örülüp parçaları zincir ile birbirine ekleyip lifimizi bitiriyoruz. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Yıldız Lif Yapımı

Lifimizin yapılışına kısaca değindik. Şimdi nasıl örüldüğünü detaylı bir şekilde videodan izleyelim. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=VOQE_cGhBos&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1Teb96Ga0vP4jA51HnisbBjovZjn21nYKuHaxpxUFiXurPnF0LKPE5oqo

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler