Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gelin Lif Modeli

Yıldız lif örneği, rüzgar gülü lif örneğini andıran çok güzel bir gelin lif modeli. Lif modellerinden yeni örnekleri paylaşmaya devam edeceğiz. Dilim dilim örülen örneklerden parçalı lif örnekleri, üçgen dilimli lif modeli yapılışı da çok güzel örneklerden. Çeyizleriniz için örebilirsiniz. Hadi yeni modelin tarifine geçelim.

Gelin Lif Modeli Nasıl Örülür?

Gelin lif modeli için gerekli malzemeler ile tarife başlayalım.

  • 4 renk lif ipi ( kalan ipleri de değerlendirebilirsiniz)
  • 7 numara ( 1.30 mm ) tığ
  • Makas

Gelin Lif Modeli

Lifimiz 6 dilimden oluşan bir modeldir. Yıldız örgü tekniği ile örülüyor dilimler birbirinin üstüne kurularak ilerleniyor. Yapılışı gayet kolay. Kısa sürede örülebilen bir lif modelidir. Gelin çeyizleri içinde günlük kullanım içinde uygun bir lif modelidir. Modelimize 8 fıstık yaparak başlıyoruz. Sıra başında işaret koyalım çünkü diğer dilimleri oluştururken aynı noktadan başlayarak ilerleyeceğiz. Sıra başında eksiltme işlemi yaparak başlıyoruz ve sıranın sonunda artırma işlemi yaparken eksilttiğimiz fıstık sayısını tamamlayarak 8 fıstık olarak sıramızı tamamlıyoruz. Her sıra 8 fıstık olarak ilerleyecek. Dilimlerin eksiltme işlemi yaptığımız yerleri modelimizin iç kısmı artırma işlemi yaptığımız yerler ise modelimizin dış kısma yani kenarları oluyor. Her renkten 2 ser sıra örerek 8 sırada 1 dilimi bitiriyoruz. İsaretlediğimiz noktadan 2. Dilime yine eksiltme işlemi yaparak başlıyoruz ve ilk dilimde yaptığımız işlemlerin aynısını bu dilimde ve diğer dilimlerde uyguluyoruz. 6. Dilimde sıra başında eksiltme işlemi yaptıktan sonra ilmeğimizi ilk dilimle birleştirip sıra sonuna kadar örüyoruz ve dönüş, yaparak sıra sonuna geldiğimizde yine ilk dilimle birleştirme işlemi yaparak bu dilimi her renkte bu şekilde örüp lifimizi tamamlıyoruz. Kenar uygulamasında da tekli fıstık uygulaması yaparak bitiriyoruz.

Modelimizin tasarımı instagramda @elisi.delisi sayfa sahibi Esin Hanıma aittir. Kendisine bu güzel model için teşekkür ediyoruz.

Gelin Lif Modeli 1

Gelin Lif Modeli 2

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler