Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Üçgen Dilimli Lif Modeli Yapılışı

Lif modellerinden yepyeni bir örnek daha. Yeni lif modellerinin tariflerini sizlere hızla vermeye devam ediyoruz. Yeni bahar çiçeği lif modeli, kese lif yapılışı son paylaştığımız örneklerden. Daha fazlası için bizi takip etmeye devam edin. Şimdi lif örneklerinden üçgen dilimli lif modeli yapılışını hazırlıklarına geçelim.

Üçgen Dilimli Lif Nasıl Örülür?

Modelimiz hem çok güzel hemde çok kullanışlı bir model. Çok farklı renk seçenekleriyle yapabileceğiniz gibi bizim gibi sadece 2 renkle de bu güzel modeli yapabilirsiniz. Modelimizin yapımında 6 numara tığ ve 2 renk lif ipi kullanıyoruz. Malzemelerimiz hazırsa bu hoş modelin yapımına geçelim.

Üçgen Dilimli Lif Modeli Yapılışı 1

Üçgen dilimli lif modeli yapılışına 7 zincir çekip bir halka yaparak başlıyoruz. Yaptığımız bu halkanın içine aralarında 3 zincir olmak koşuluyla 6 tane fıstık yapıyoruz. Üst sıraya geçtiğimizde renk değiştiriyoruz. Yıldız tekniği kullanarak yuvarlak lif örüyormuş gibi ördükten sonra sonraki sırada her dilimde eksiltme yaparak küçük bir yıldız şekli veriliyor. Yıldızımız oluştuktan sonra her sırada renk değiştirerek lifimizi büyütüyoruz. Büyüttüğümüz bu life sonraki aşamalarda yıldız şeklinden çıkıp yuvarlak elde etmeye başlayacağız. Bunun için yıldız dilimlerinin aralarındaki her boşluğu yine aynı teknikle doldurmamız gerekiyor. Yine her sırada renk değiştirerek boşlukları dolduruyoruz. Modelimizde sonradan bir kenar oyası yapamayacağımız için son sıralarda sıra başlarına 3erli fıstık kapatarak rengarenk ponpon görünümü

veriyoruz. Bu şekilde modelimiz oluşmuş oluyor. Yapmak isteyen herkese şimdiden kolay gelsin

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler