Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Bahar Çiçeği Lif Modeli

Yepyeni bir örnek daha. Bahar çiçeği lif yapılışı videolu anlatımlı bir modelin tarifini paylaşmıştık. Bugün yeni kat kat olan ve çiçekleri olan çok güzel bir lif tarifi daha hazırladık. Yeni modelin yapılışına geçmeden önce çiçekli modellerin yapılışından bahsedelim biraz. Çiçek çarkı lif yapılışı şahane bir model. Çeyizlerde olması gereken lif örneklerinden. Sepet lif yapımı ise minik minik çiçekleri sepete doldurduğumuz bir model. Bu modellerin yanı sıra yeni bahar çiçeği lif modelini de çok seveceksiniz. Hemen tığ işi lif yapılışına geçelim.

Bahar Çiçeği Lif Nasıl Örülür?

Yeni bahar çiçeği lif modeli  yapım aşamalarını sizlerle paylaşacağım. Bahar geldiğine göre yavaş yavaş çiçekler açıyor ve bu heyecan liflerimize de yansıyor. Çeşitli renkler ile çok güzel ve kullanışlı lif modeli yapabilirsiniz. Yapımı hem kolay hemde oldukça kullanışlı bir lif. Çeyizlik olarak da ilgi göreceğini düşünüyorum. Yapımı için gerekli malzemeler

* 4 renk lif ipi

* Tığ ( elinizin ayarına uygun tığ numarası kullanabilirsiniz )

Yapım tekniği oldukça basit alt zemin için 6 fıstık olarak başlayıp 6 dilim üzerine kuruyoruz modeli. Her dilim de 10 fıstık olana kadar örüp zemini bitiriyoruz. Zeminin devamında orta kısımdan yeniden 6 dilim yapmak için fıstık yaparak devam ediyoruz. Ve tek zemin üzerine ikinci katı işliyoruz. İkinci katımızın ara fıstıkları 5 tane olana kadar örüyoruz. Ve en son yapraklarımızı yapıp yapraklarımıza çiçekli tomurcukları işliyoruz. Orta kısım için çeşitli çiçekler yapmanız mümkün. Dilerseniz puf Çiçeği de yapıp dikebilirsiniz. Oldukça basit ve şık olan lifimizi yeni başlayanlar için videolu olarak anlatımını da paylaşıyoruz. Modelin videosu örgü Sevdası kanalı hazırlamış dilerseniz artık yapım videosundan destek alarak lifimizi örmeye başlayalım. İyi seyirler.

Yeni Bahar Çiçeği Lif Modeli

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler