Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Lif Modeli Yapılışı Açıklamalı

Lif örneklerinden çok hoş bir örneğin yapılışıyla devam ediyoruz. Sırada herkesin çok beğeneceği motifli lif modeli yapılışı açıklamalı örnek var. Çeyizlik lif modelleri olarak hemen örmek isteyeceğimiz modellerden. Sanki daha canlı renklerle örüldüğünde çok daha güzel durur. Kenarı ponponlu lif modelinde motiflerin orta kısmında çiçekler kullanıyoruz. 2 renkli lif modelleri kolay örneklerden. Bu model dışında eğer motiflerle yapılmış farklı örnekler arıyorsanız birkaç modelden bahsedelim. Kar tanesi lif modelleri çok seviliyor. Benimde sevdiğim modeller arasında motifli kar tanesi lif yapılışı var. Daha büyük örerek bebek battaniyesi modellerinde de kullanılabilir. Çiçekli motifli lif yapılışı yine battaniye veya farklı örgülerde de kullanılacak modellerden. Bir diğer modelimiz ise yıldız çiçeği motifli lif yapılışı. Çok sevilen örneklerden sadece bir tanesi. Daha fazla model anlatımı için önceki içerikleri inceleyebilirsiniz. Şimdi çok beğeneceğimiz ayrıcı farklı örgülerde de kullanacağımız yeni lif modelleri anlatımlı örneğe geçelim.

Lif Örnekleri Yapılışı Açıklamalı

Videolu anlatımlı açıklamalı yuvarlak motiflerden hazırladığımız lif kolay örgülerden. Motifin başlangıcında fıstıklarla çiçekler yapıyoruz. Sonra üst kısmı tamamlayarak motifi tamamlıyoruz. Tek motiften daha çok örerek ve birbirine ekleyerek yuvarlak lif modelleri elde ediyoruz. Kenarına ponpon kenar yapıyoruz.

Motifli Lif Modeli Yapılışı Açıklamalı

Bordo beyaz renkle örülmüş lif her renkle güzel durur. Lif modelleri dışında battaniye, paspas gibi örgülerde de kullanacağımız çiçek motifli yuvarlak lif için anlatıma geçelim. Eğer lifi örmek istiyorsanız tarifi hemen altta. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
One thought on “Motifli Lif Modeli Yapılışı Açıklamalı”
  1. simon francoise dedi ki:

    très jolis,dommage ,je ne sais pas crocheté, bonne journée

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler