Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Değişik Lif Modelleri ve Yapılışı

Lif modellerinden yepyeni bir tasarım daha. Çok beğeneceğiniz hatta kalan parça ipleri değerlendirebileceğiniz çok güzel bir örnek. Detaylı yapılışını hazırladık. Videolu anlatımı için lif perisi Arzu Hanıma çok teşekkür ederiz. Bizlerinde kolayca örmesi için güzel bir lif modelinin yapılışını bizlerle paylaştık. Yeni model değişik lif modelleri ve yapılışına geçmeden önce daha önce paylaştığımız birkaç örneğe değinelim. Çok sevilen ve birçok örgüde kullanabileceğiniz tunus işi nergis modeli vardı. Bu modelle lif ördek. Tunus işi lif nasıl örülür detaylara ulaşabilirsiniz. Banyo lifi örgü örneği yeni modellerden. Güneş gibi çok güzel. Püsküllü uzun lif modelleri yine çok sevilen örneklerden. Lif örneklerinden, lif yapımından daha çok örneğimiz var. Şimdi Arzu Hanımın ellerinden çıkan değişik lif modelleri ve yapılışına geçelim.

Tığla Yapılan Anlatımlı Lif Modelleri

Yeni kutu tekniği lif modelleri yapılışı var sırada. Hemen lifin yapılışına geçelim. Sonra videosunu izleriz. Değişik lif modelleri ve yapılışı için 6 renk birbiri ile uyumlu lif ipi kullanıyoruz.

Değişik Lif Modelleri ve Yapılışı 1

1.Sıra beyaz ipimizle iki zincir çekerek üç dolgulu fıstık yapıp üzerine 5 fıstık yaparak başlıyoruz.

2. sırada sıra başında bir fıstık yapıp kapatıyoruz. Tepesine bir fıstık yapıp karşı yuvaya bir fıstık yaparak sıramızı kutu tekniği tamamlıyoruz. bu yaptığımız teknikle 5 sıra yaparak bir kare elde ediyoruz. Karenin her köşesine farklı renklerle 5 sıra daha örüp eksiltiyoruz. Dört dilimi tamamlıyoruz. Beyaz ipimizle etrafından artırma eksiltme yapmadan örüyoruz. Bordo ipimizle iki sıra aralarına kutu tekniği yapıyoruz.
Beyaz ipimizle bir kare yapıp lifimizi bitiriyoruz. Yapacak olan arkadaşlara kolay gelsin.

Değişik Lif Modelleri ve Yapılışı

Hadi şimdi bu güzel lifin videosunu izleyelim. İyi seyirler.

https://www.youtube.com/watch?v=IobvdgxOA7U

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler